Parisuhde puuttuu

Rakastamani uutta miestä en ole vieläkään avioeroni jälkeen löytänyt. Mihin kummaan se on jäänyt jumiin vai onko edes tulossa, peruuttanut haaveeni. Jäänkö aivan "yksin" ?
12351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

- steffan linforssin kaali-mato on parasta seuraa sinulle,, yks elävä jo tuli järkiinsä ja osas lähtte..........

Äänestä
  • Mutta kiitos kuitenkin, että yritit auttaa. ;))

    Äänestä

Olet kuitenkin käsitellyt asiaa paljon ystäviesi kanssa. Miksi näin on käynyt? Lähipiirissäsi on kyllä mies, joka on kiinnostunut Sinusta mutta jollain lailla olette kovin erilaisia ja nimenomaan ajatuksenne eivät kohtaa. Anna itsellesi vielä aikaa puhua ja käsitellä omia tunteitasi. Kyllä sieltä on sellainen mukava "pusukaveri" tulossa, jonka kautta pääseet puhumaan tunteistasi. Oikea tulee kyllä kohdallle kun ensin olet myöntänyt itsellesi mitä olet ja mihin haluat.

Äänestä
  • Nykyään ei ole paljon ystäviä, vaan yksin kuljen. Miespuolisia työkavereita kyllä on, joiden(määrättyjen)kanssa juttelen aika paljon. Jos lähipiirissä, niin se tarkoittaa enemmänkin työpaikkaani, sillä tapaan ihmisiä enimmäkseen työpaikalla. ;)) Vieläkin antaa aikaa itselleni, voi jestas sentään, kun sitä aikaa on annettu jo niin paljon. Selvillä olen itsestäni. Kiitos sulle ajastasi. ;)

    Äänestä

eihän sentään jumiin kukaa jää

Äänestä
  • Eihän sitä kaikille passaa kertoa. ;)

    Äänestä

Ei mies vaihtaen parane, joskus jopa huononee. Erositko todella unelman ja lupauksen takia. Nyt on sitten luu kädessä, eikä sitäkään kunnolla. Mieti ja hyväksy se kuinka hyvin sinun asiasi loppujenlopuksi on. Ei se onni tule etsien, se tule eläen. Elämään kuuluu myös oppia olemaan yksin. Kun se vaihe on mennyt ohitse tulee rakkaus jos tulee, yleensä tulee syvä kiintymys. Myös sinulle aurinkoista päivää.

Äänestä
  • Johan olet utelias. ;)) No en todellakaan niiden takia eronnut, koska en ottanut uuttakaan miestä moneen vuoteen eron jälkeen. Kyllä syy oli raskaampi, jota en tässä rupea sulle kertomaan. Monta vuotta meni, ennen kuin raotin ovea kurkkakseen mitä elämä kertoisi parisuhteesta. Olen ollut kauan yksin ja nyt mitä enemmän tulee ikää, niin toivoo jotain vierelle. Eli kaikki nuo olen jo elännyt mitä latelit. Tämä palsta on todellakin muuttunut terapia -palstaksi.

    Äänestä

näyttää siltä että suhde on loppu kummankin kasvot ovat kääntyneet pois toisistaan vaikka sinä et sitä haluaisikaan tämä pelko estää sinua toimimasta kuin voitat sen niin asiasi järjestyy pettymyksen kyyneleet vierivät viellä poskelasi mutta tässä on jotakin juuria jäljellä yhteyden otto on tulossa joka muuttaa suunitelmat ihan toisen laiseen suuntaan sinäkin hämmästyt tästä mieti tarkoin mitä vastaat hyvin se menee hyvää kesän odotusta sinulle

Äänestä
  • En aina tiennyt missä pysähdyn, kun luin sun vastausta josta puuttui tärkeät merkit. En kyllä minä itse ole mikään priimus kun kirjoittelen. Siitä on monta vuotta sitten aikaa kun hain avioeron exästä ja sinne suuntaan en ole eron jälkeen kaivannut, koska sain niin paljon takkiini etten uutta miestä ottanut, pelko oli perseessä. Kiitos sulle ja lisäksi hyvää kesän odotusta myös.

    Äänestä

  • Yksinäinen naarasmato kirjoitti:

    En aina tiennyt missä pysähdyn, kun luin sun vastausta josta puuttui tärkeät merkit. En kyllä minä itse ole mikään priimus kun kirjoittelen. Siitä on monta vuotta sitten aikaa kun hain avioeron exästä ja sinne suuntaan en ole eron jälkeen kaivannut, koska sain niin paljon takkiini etten uutta miestä ottanut, pelko oli perseessä. Kiitos sulle ja lisäksi hyvää kesän odotusta myös.

    Tuo teksti mitä luit on joskus Zonette kirjoittanut minulle vastaukseksi sen hetkiseen parisuhdeongelmaani, vuosi oli 2006. Eli ilmeisesti kopioitu jostain? Huvittavaa että jotkut viitsivät.

    Äänestä

  • kopioitu teksti kirjoitti:

    Tuo teksti mitä luit on joskus Zonette kirjoittanut minulle vastaukseksi sen hetkiseen parisuhdeongelmaani, vuosi oli 2006. Eli ilmeisesti kopioitu jostain? Huvittavaa että jotkut viitsivät.

    Minä jo ihmettelin, että eikö toi henkilö lukassut sitä mitä mä olin jo kertonut. Kiitos että kerroit siitä. ;) ps. ainoastaan yksi vain oli tässä parempi, mutta mistä tietää jos sekin on feikki, koska ei ollut rekattu nimimerkki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksinäinen naarasmato kirjoitti:

Rakastamani uutta miestä en ole vieläkään avioeroni jälkeen löytänyt. Mihin kummaan se on jäänyt jumiin vai onko edes tulossa, peruuttanut haaveeni. Jäänkö aivan "yksin" ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu