Mikä on hyvä pieneen traktoriin ? edes henkilö auton peräkärryyn pitäisi reilusti saada nostettua eli olisko jotain 1m korkealle.
Esim hiekkaa telikärryyn ja kuoriketta eli kevyttä tavaraa kukkuroilleen.
Taka nostokuormaus kone
pieneen traktoriin ?
3688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.keltainenporssi.fi/ilmoitus/27160155?rowId=10 tuolta löytyy muutamia. Farmi, Sisu, Roima , Renki Peltosalmen tekemät Sisu ja Farmi yleisimmät. Renki 300 ehkä kätevin pikkutraktoriin.
http://www.keltainenporssi.fi/ilmoitus/27160155?rowId=10 tuolta löytyy muutamia. Farmi, Sisu, Roima , Renki Peltosalmen tekemät Sisu ja Farmi yleisimmät. Renki 300 ehkä kätevin pikkutraktoriin.
...pikku traktoriin, mitä kannattaa ajatella ja saat kuormattua korkeammallekin. Löytyy käytettynä melkein talosta kuin talosta ja ostoilmoitusta lehteen taikka palstoille, niin valitset vain parasta. Paljon käytetyt kuluneet joka nivelestä löysäksi, mutta hinnallaan niilläkin pärjää pienessä käytössä. Ko. kuormaimissa se hyvä puoli, että peräkärry voi olla traktorin perässä saman aikaisesti ja voi kipatakin lastin kuormaimen ollessa ylös nostettuna. Ei vaadi suurempia venttiilivirityksiäkään traktoriin, pari pikaliitintä ja toiseen pallohana, että kuormaajan saa pysymään ylhäällä. Seuraile Keltaisen pörssin ilmoituksia!