Taka nostokuormaus kone

Mikä on hyvä pieneen traktoriin ? edes henkilö auton peräkärryyn pitäisi reilusti saada nostettua eli olisko jotain 1m korkealle. Esim hiekkaa telikärryyn ja kuoriketta eli kevyttä tavaraa kukkuroilleen.
3688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...pikku traktoriin, mitä kannattaa ajatella ja saat kuormattua korkeammallekin. Löytyy käytettynä melkein talosta kuin talosta ja ostoilmoitusta lehteen taikka palstoille, niin valitset vain parasta. Paljon käytetyt kuluneet joka nivelestä löysäksi, mutta hinnallaan niilläkin pärjää pienessä käytössä. Ko. kuormaimissa se hyvä puoli, että peräkärry voi olla traktorin perässä saman aikaisesti ja voi kipatakin lastin kuormaimen ollessa ylös nostettuna. Ei vaadi suurempia venttiilivirityksiäkään traktoriin, pari pikaliitintä ja toiseen pallohana, että kuormaajan saa pysymään ylhäällä. Seuraile Keltaisen pörssin ilmoituksia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pieneen traktoriin ? kirjoitti:

Mikä on hyvä pieneen traktoriin ? edes henkilö auton peräkärryyn pitäisi reilusti saada nostettua eli olisko jotain 1m korkealle. Esim hiekkaa telikärryyn ja kuoriketta eli kevyttä tavaraa kukkuroilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu