Järkeä katsastushintoihin

Katsastushinnat ovat karanneet täysin käsistä. Katsastuksen todelliset hinnat olisivat vain noin 20€/ auto jos homma hoidetaan järkevästi. Liity mukaan lue lisää; http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Lahtelaisinsinööri nostaa kapinaa kallista katsastusta vastaan/1135246027616 Täytä liittymiskaavake täällä; http://www.sunkatsastus.fi/
7598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joensuussa katsastus maksaa 19e päästömittaus.

Äänestä

On hieno idea. Kerrankii tässäki maassa joku on viemässä asioita oikeesti eteenpäin

Äänestä

..järkevät hinnat olisi 0 €uroa, ainakin jos käy lakisääteisessä! Yhteiskuntahan sen auton silloin haluaa katsastaa, eikä omistaja!

Äänestä

jutulta...kannattaa miettiä ennen kun lähtee maksamaan mitään..

Äänestä

ei ne laitteetkaa mitää halpoja ole mitä siellä on, eikä palkkoja makseta jos ei oteta rahaa enemmän.
vai pitäskö ensimmäisiltä ottaa se hinta mitä laitteet makso ja loput pari euroo tai peräti ilmasia?

Äänestä
  • Oliko se nyt brittiläinen sijoitusyhtiö ainakin K1 katsastuksen. Sinne ne centit menee.

    Äänestä

  • omistaa kirjoitti:

    Oliko se nyt brittiläinen sijoitusyhtiö ainakin K1 katsastuksen. Sinne ne centit menee.

    K1 katsastuksen omistaa espanjalainen Applus yhtiö liikevaihto yli 32 milj. €/v.
    Perustettu suomeen v.2006.

    A-katsastuksen omistaa englantilainen yhtiö.

    Jostain on sellainen mielikuva, että olisivat kimpassa keskenään.

    Jotenkin tuntuu omituiselta, koska katsastus on suomen valtion määräämä toimenpide ja lakisääteinen.
    Katsastuksen kumminkin suorittaa ulkolainen yhtiö ja voitot menee muualle.

    Tämäkin taisi olla tämän SDP:n Heinämäen heiniä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liity kirjoitti:

Katsastushinnat ovat karanneet täysin käsistä. Katsastuksen todelliset hinnat olisivat vain noin 20€/ auto jos homma hoidetaan järkevästi. Liity mukaan lue lisää; http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Lahtelaisinsinööri nostaa kapinaa kallista katsastusta vastaan/1135246027616 Täytä liittymiskaavake täällä; http://www.sunkatsastus.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu