Vinkki valmennuskurssien järjestäjille

abiturientti

Valmennuskeskuksen esite tuli kotiin jo marraskuussa. Kun kilpailijoiden esitteitä alkoi tulla, olin viettänyt valmennuskeskuksen (viikonloppu)kurssilla jo kuukausia. Eräs järjestäjä lähetti lehdykkänsä vasta ylioppilaskirjoitusten jälkeen. Kuka muka ei ole varannut kurssiaan vielä silloin? Eikö suurin osa kursseista ala heti kirjoitusten jälkeen?

2

616

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valmentautuminen

      Ehkä suurin osa kursseista alkaa juuri Helmi - Huhtikuussa 16.04 .
      Kun tilaa osallistumisen valmennuskeskusten ryhmiin ei juuri kannata Helimi - Huhtikuussa varata jotain kallista pakettia .
      Jos jo aikaisessa vaiheessa varaa paikan vaikka Kauppakorkeakoulun Takuu Valmennuksen kursille eikä tulos kirjoituksista riitä Kauppakorkeakoulun pääsykokeeseen menetät maksamasi summan Force Meajoure säännön mukaan joka sanoo [ kun kyse on että haku pisteesi ( kirjoituksista ) ei riitä Kauppakorkeakouluun niin olet menetänyt maksamasi laskutuksen koska kyseinen asia ei ole Takuu Valmennuksen syy ] .
      Miten siis välttää moisen summan menetyksen on maksaa sopien pienissä osissa laskun ennen kirjoitusten julkaisemista niin menetys on pieni .
      Ainakin Helsingin OT.tiedekuntaan hakijan tulee varautua 3kpl. L arvosanaan ja muutamiin hyviin huomioitaviin arvosanoihin niin on mahdollisuus päästä OT.tiedekunnan pääsykokeeseen .
      Vielä OT.tiedekunta lähetää postia jos ei arvosanasi riitä ja Kauppakorkeakoulu Helsinki antoi eilen mail. tiedon jos Kauppakorkeakoulun ovi avautui pääsykoe päivälle 16.06.2009 .

      Miten niiden jotka valitsevat paketikseen 4950eur. pakeetin eikä pääse pääsykokeeseen niin saa varmaan jonkin laskun joka johtuu materiaalien saamisesta .

      • mitä ihmettä

        Mitä ihmeen puppua tämä on - jos olet ylioppilas eli lukion oppimäärän ja ylioppilaskirjoituksen suorittanut, niin todellakin pääset sekä oikiksen että kauppakorkean pääsykokeeseen. Niillä arvosanoilla ei ole mitään väliä. Ei ne sieltä oikiksesta lähetä kirjeitä yo-arvosanoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      41
      3757
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      79
      3623
    3. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      119
      3323
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      2787
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2154
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      2038
    7. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      28
      2032
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1659
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      68
      1268
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      1125
    Aihe