Enhän muuta

Kuin vain sanoa Sinulle, miten syvästi rakastan Sinua. Eihän sanani rytmiäs häiritse, jatka aivan rauhassa matkaas. Niinhän teen minäki, mustarastas laulannu ja sitä tässä kauniissa autinkoisessa illassa kuunnellu. Keräsin voikukkiaki ja niistä tein niinkuin ennenkin, seppeleen päähäni. Kesää Sinulle sinne missä, tielläs käyt, ehkä käki jo sieläki kukkuu. Tääläki kukkuu , hyvää kesää ajatuksin, eihän tahtis häiriintynny.

8

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *MURUKULTA*

      Levollinen 'kirje', sellainen minulla tuli mieleen runostasi. Lämmöllä kirjoitettu ja lämmöllä lähetetty kaunis kirje! :) Kiitos tästä, Liisa, on hienoa alotaa aamu juuri 'kirjeelläsi'! Mukvaa ja ihanan aurinkoista viikon alkua toivottelee Murukulta! :)

      • Aamujen aamua kaunista! On joskus sellainen tunne, sanoa ääneen mitä sydämessään tuntee. Niinhän minäki eilen, oiskoha minulla ollu heikko hetki? Onhan meillä nyt kesä ja linnutki rakkaudestaan laulaa. Kesän tuoksuja kukkivia katseita, laulujen teitä taivaalle alas vapaisiin vesiin. Soit aamuun tuoreita ajatuksias, kiitän kesälle maistuvaa aurinkoista alkavaa viikkoa.Liisa


    • padme_amidala

      ..rakkaudella kirjoitettu. Sillä oikealla, joka ei vaadi vaan "eihän tahtis häiriintynny. ". Luonto ja rahallinen runon kulku känekukuntoieen tekivät tähän lukijaan vaikutuksen : ) Kiitokset hienosta lukuhetkestä : ) Monen monituisia käen kukuntoja sinulle päivääsi : )

      • Tänne uuteen runohuoneeseen.

        Osaakoha sitä sanoa niinkuin pitäs,
        ettei häiriintys tahti?

        padme amidala

        Tuosta käen kunnusta ihan pakko sanoa,
        citykäki sen kunnunan kuulin,
        kylmät väreet ihollani kulki.

        Hyvää Helatorstaita ja kesänaikaa
        kiitos vierailustas ajatusteni äärellä...Liisa


    • Laudi

      Kesä on kauneimmillaan kun mies ja nainen astelevat alttarille valkeat koivunrungot kumartavat syvään hääparin astellessa koivujen reunustamaa kujaa pitkin kirkkoon valkovuokkokimppu kädessä auringonsäteiden osuessa hiuksiinsa morsian on kuin sadusta kukkuukukkuuu kuuluu jostain On juhannusaatto lippu heilahtelee salossa pienen tuulahduksen voimasta viserrys ja titityy täyttävät ilman Vastavihitty aviomies sulkee vaimonsa syliinsä Kultainen sormus on merkki lupauksesta kulkea taival yhdessä ................. Aurinkoista päivää puutarhatöitteni/vapaapäivän lomasta :) Oli ihan pakko.. kirjoittaa supisuomalaisesta tunnelmasta. Koska Sinä osaat sen, ja se tarttui :) kiitos Liisa !

      • Kaunistettuna yljälleen
        ne hetket elämän
        on unohtumattomia hetkiä.

        Rakkauden suurta ihmettä
        lähteä yhteiselle matkalle.

        Tahdon
        sydän haluaa
        "rakastaa myötä ja vastamäessä"

        Laudi
        kiitos kauniin runos.

        Hyvää herännyttä kesää
        käki kukkuu järven takana kuusikossa...Liisa


    • Minanoita

      Tämän tahdin keskeltä
      haluan sinulle huiskuttaa
      hyvää kesän alkua toivottaa

      ja kertoa

      runosi toi niin hyvän mielen
      vaikka käki onkin istunut oksallaan
      vielä itsepintaisesti vaieten...

      • Ihanaa kun huiskuttelet,
        iloseks saat siitä kiitän.

        Noo joskus on sydän niin täys,
        tuntuu ei tuota rakkauden tunnetta
        jaksa kantaa, eikös oo kummaa.

        Eihän se ainaskaa maailmaa pahenna
        jos sanoa voi oot rakas mulle.
        Tuo käki kuules ssehän yllätti,
        citykäki jota en oo koskaa kuullu,
        sekös alkannu kukkumaan
        kaupungin liepeillä, ihan kylmät väreet
        kulki ihollani - mikä vaikutus - käki kukkui.

        Sinulle kaunis kiitos jätit ajatuksias,
        hyvää kesää , hymyn kera ...Liisa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      84
      3359
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2797
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2336
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2298
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2231
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2216
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2033
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2027
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1944
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      106
      1863
    Aihe