tykkään sinusta paljon... katseesta sen huomaat. Tietäisitpä mitä olen kokenut, niin ymmärtäisit varmasti paremmin sen miksi olen niin varovainen.
Haluaisin vain nukahtaa joskus kainaloosi ja luottaa.
Mutta en uskalla luottaa (vielä), että sinäkin olisit kiinostunut minusta niin kuin minä sinusta... pelkään, että jos luotan ja käännän herkimmän puolen minusta...haavoitan itseäni jos et tunnekaan samoin.
A-mies
tiedät että
191374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
noin luulet?
että joku niin mukava mies kuin sinä olisit juuri minusta kiinnostunut. Kaiken epäonnen jälkeen mitä olen kokenut..
siltä, että tämän voisi kertoa jotenkin toisinkin? Siis toisessa paikassa.
joskus jokaisen kohdalle tulee hyviäkin asioita, vaikka olisi ollutkin epäonnea. Sitä vaan tulee niin epäluuloiseksi, jos on saanut tarpeeksi kylmää vettä niskaan.
ihan väärä paikka herkille sanoille. Ei ole vielä oikeestaan tullut sellaista tilannetta missä olisin voinut luontevasti kertoa.. vaikka juteltu ollaankin niitä näitä.
viedään molempien jalkojen alta kerralla, kestää hetken aikaa päästä siitä epäluuloisuudesta. Kun huomaa, että toinen on yhä uudelleen hymyilemässä ja kiinnostunut alkaa pikku hiljaa luottaa taas..
väärä on. Niitä, näitä ja varsinkin niitä. Missähän sellainen paikka olisi?
varmaan kesällä jossain rannalla piknikillä. Tai jos joskus tie veisi meitä hetken kaksistaan, syksyn sametinpehmeänä iltana, tai vesisateessa. Ihan sama missä, kun vaan veisi. Ei olisi "ylimääräisiä" paikalla..
mitä ne ylimääräiset on? Tätyis varmaan sopia sellainen lenkki niin siinä pakosta aina kohtaisi.
määräiset, rakkaita kavereita ovat. Joiden edessä en tohdi avoimesti tunteilla. Niin täytyis sopia. Menee meidän lenkit ihan vääriin suuntiin nyt..
jatka sä vaan kirjeenvaihtoa siellä..:(
oliko asiaa?
johtuu, mutta ikävöin päivä päivältä sinua enemmän... pieni sydän ihan sekaisin :/
kirjoittelet?
täällä yks a-mies
paljastaa että 09 alueelle, muuta en :)
se, joka sä olet, hän ei ole noin herkkä, enkä ole mitään huomannut katseestaan, mutta siis sulle sanoisin, että ymmärrän sinua täysin, ja toivon sulle kaikkea hyvää. *hali*
vaikka kohtaamisemme oli ehkä sattumaa niin älä jätä tätä tähän niin paljon haluaisin sinulle sanoa halkaista atomin kuin omenan tarjota sen sulle silmäsi ovat kuin silta luokseni avaruuteni musta aukko
Voitko kertoa jotain lisää tästä kaipauksesi kohteesta
haluan kunnioittaa hänen yksityisyyttään.