missä halvin katsastus?

vbe

missä on lappeerannan halvin katsastus vm 00 autolle?

8

1505

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaa..

      ..viedä, siellä ei olla tarkkoja, eikä turhista kitistä!

    • Täältä->
    • ei kilpailua

      Suomessa on sovitut hinnat, ei kilpailua. Katsastuksessa on laiton kartelli ja voitot menee ulkomaille ! ( yhtiöt ovat ulkomaia, ...) Siksi enmaksa katsastusevroa enää suomeen. Ajan venäläisellä autolla. Siellä katsastus on halpaa ja utot myös !

      • myös käynyt

        venäläisen koulun.sen verran pahaa jokeltamista toi ulosanti.


      • sääntö

        Siinä taitaa tulla vastaan tuo 180 vrk:n sääntö. Eli auto menee tullille ja hirmuverot päälle, jos ylität tuon 180 vrk:n.


    • tänne,,,

      Joensuuhun,täällä Suomen halvin katsastus-asema:)

      • maksaa

        toi bensakin, että tulis hintaa katsastukselle vaikka sinnekin ajaisi. Tosin, edullisimman hinnan perässä kannattaisi toki ajella,ihan jo eleenä,vastalauseeksi.


      • 46 senttiä/litra
        maksaa kirjoitti:

        toi bensakin, että tulis hintaa katsastukselle vaikka sinnekin ajaisi. Tosin, edullisimman hinnan perässä kannattaisi toki ajella,ihan jo eleenä,vastalauseeksi.

        Ei tuo nyt niin kallista ole...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      32
      3748
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      50
      1677
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1369
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1201
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      172
      1057
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1041
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      84
      925
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      40
      819
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      49
      771
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      750
    Aihe