On vuosien takaa tuo muisto muistatko Sinä myös sen? On mielessä vielä tuo puisto jossa koin rakkauden. Kun huulias silloin arastellen hetkisen suudella sain, sun poskias käsin hyväellen näytin mä rakkauttain. Saitkin silloin sen aidon rakkauden, vaikka kyyneleet tiellemme nousi yli kuohujen rakkaus sousi. Kertoi hymysi onnen tunteeni, ei missään tunnetta sen suurempaa kun aidosti saa rakastaa. On vuosia monia mennyt kanssasi astellessain, tunteesta kerronkin sen nyt joka on rinnassain. Ei tunnetta tätä voi käsittää se rinnassa liekkiä vie, vain kokenut silloin sen ymmärtää mikä on rakkauden tie? Saitkin silloin sen aidon rakkauden, vaikka kyyneleet tiellemme nousi yli kuohujen rakkaus sousi. Kertoi hymysi onnen tunteeni, ei missään tunnetta sen suurempaa kun aidosti saa rakastaa.
Rakkaudella ! Sinulle !
6
648
Vastaukset
- mies-v57
Minä ymmärrän, vain Rakkaus voi niin sydämesi särkeä. Vain Rakkaus, ei mikään muu tässä maailmassa sinulle niin tärkeä. Rakkaani, minä tiedän. Ja minä tahdon sinussa olla vuoden, johon voi asettaa sydämesi levolle. Tahdon olla tasainen mieli ja väkevä luottamus. Tahdon, jotain lisää sinulle. Minä tajuan, miltä tuntuu särkyä. Miltä tuntuu kun maa alta katoaa, kun mielestä voima kaikoaa ja putoaa. Kokonaisuus järkkyy ja jää yksi. Tumma tuska raivoaa, on vihaa. Tuntee intohimon kuristavan otteen ja kiihkon pyörteiset syöverit nielevät. Miten vaikeaa aloittaa nousu, samalla epätoivon pyövelit takaisin nielevät. Siksiminun Rakkauteni on juuri näin paljas. Alaston. http://www.youtube.com/watch?v=JHX7QYyluhc Kun sydän on hiljaa, on kaipaus, herää kuiskaus jostain takaa, eletystä. Kosketukset ja sivelyt eletystä. Ja se tunne, kokemus, Rakkautta niin kokonaan. Kuiskauksina. Ei kysy miksi ja mistä. Tietää vain keneltä ja Rakastamisen kuin se oli. Kauniita värejä menneisyyden sateenkaaresta, joka jäi sieluun ja palaa aina toisinaan. Rakastamisena. Jotain ihan omaa, elettyä ja koettua tunnelmaa, tässä Rakkaurunossasi. Lukija kaipaa aitoa ja väkevää tunnetta Runolta. Särmiä ja aitoja naarmuja. Runossasi, tekstissäsi on tätä kaikkea. Todella mieleenpainuva ja kokemuksia tuottava tekstisi. Hieno Runosi. Kovasti voimia ja jaksamista aurinkoiseen päivääsi hyvä Ystävä.
kiitän hienosta palautteestasi sekä taidokkaasta vastarunosta ja musiikista. Menneisyyden sateenkaari on tuonut paljon sanoja tähän runooni sekä tietysti nuori rakkaus. Rakkaudesta ei voi koskaan kirjoittaa niin paljon että sanat loppuisivat, se elää tässähetkessä eilisessä ja toivonmukaan tulevassakin ajassa? Rakkaus on rajaton voima. Kiitos Sinulle ystävä! Valoa päiviisi.
- Minanoita
kauniin runon Rakkaudesta!
Minun mieleeni runosi palautti
nuoruuden ensirakkauteni, sen joka
oli kaikkein puhtain ja viattomin
lapsenkengissään.... - Laudi
Ensi rakkautein...puistossa.
Pakkasilta ..
Siitä mennyt jo aikaa on, mutta muisto
se on tallella :)
Muistan turkisrukkasen poskellain..
ja katseen täynnä hellyyttä..
Rakkaus. Kaikki se kestää ..
vuodet yhteen liittävät kaksi ihmistä toisiinsa ..
Se tie ei aina mene omien toiveiden mukaan
mutta toinen heikompaa luotu
on tukemaan.kumpa me ihmiset vaan osaisimme
vaalia sitä tunnetta ja hoitaa,
kun sen tavoitamme.
Kiitos ystävä Sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38849Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24521
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17483Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482
