Sain prick-testissä koiralle pisteen 2, eli negatiivinen. Voinko siis ottaa koiran?? Kiitos vastauksista! T. Koirako?
Prick-testi?
5
886
Vastaukset
- kylään jollekin
jolla on koira. Tai mene koiranäyttelyyn joka on sisätiloissa. Allergian puhkeaminen tapahtuu kuitenkin pikkuhiljaa.
Itse olen kuitenkin varma että allergiat syntyvät homerakennuksissa.
www.homeasunto.suntuubi.com - Hau
No eikös joku määrännyt testin ja se joku tarkastaa sen ja sinä tapaat hänet ja hän antaa neuvot - uulisin.
- negatiivinen
Testitulos, niin mikset voisi ottaa. Itsekin olen suunitellut koiraa, vaikka osasta koirista oireilen ja osa taas ei aiheuta mitään, se on ihan täysin koirasta kiinni itselläni. Testeissä näytti ensin allergiaa ja seuraavalla kerralla ei, vaikka kyläilin koirien luona.
- Lilliriinuska
Sain saman tuloksen prick testissä ; 2 millin paukama koirasta,luetaanko se negatiiviseksi,eli minulla ei olisi koira allergiaa? 15 vuotta sitten sain samasta testistä sain ainakin 6-9 millin paukaman.
- Hukka-Musti
Eihän lukema 2 ole enää mitään allergiaa. Minulla lukema on 5, ja mikään koira ei aiheuta lainkaan oireita, ainakaan en itse ole huomannut. Kannattaa hankkia koira, eikä pysytellä etäällä niistä, kuten tuossa aiemmassa kyselyssäni mainitsin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522734762Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1003556Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka272942Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672360Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1022279TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain931556Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281329- 411326
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli751294- 67966