Matka south beach..

lauantaina lähtö

Oisko jollain kokemusta kauanko kestää matka South Beach --> MIA international airport?? Lauantaina olisi lähtö Miamiin ja juuri autoa vuokraamassa.. Ongelma on siinä että lentoni Miamista New York:iin lähtee kello 8.00 ja mietin täs että kauanko tohon aikaan kestää ajaa kentälle? ja auto pitää jättää valet parkingiin kun hotellilla ei ole omaa parkkipaikkaa..kokemuksia onko "kuski" yleensä 24h paikalla vai ei? Ja kauankohan auton "haku" yleensä kestää? Eli olisiko järkevämpää käydä jo edellisenä iltana palauttamassa se kentälle?(kentälle siksi koska muut toimistot eivät ole enään auki siihen aikaan kun palaan Key West:istä) ja sitten vain aamuyöllä/aamulla suhata taksilla kentälle.

2

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varaudu hieman

      Matka on lyhyt 10-15 km, joten siihen ei mene paljon aikaa. Ongelma voi olla löytää nopeasti vuokra-autojen palautusalue, koska se ei ole kentällä vaan n. 2-3 km kentältä. Itse vedin tossa harhaan ja meni ruuhkassa 30 min löytää oikea risteys. Vuokra-alueelta on bussikuljetus lentokentälle n. max 10 min. Busseja menee kohtuullisen usein, toki riippuen vuokrafirmasta.

    • matkailija-x

      Voit käyttää valet parkingia. Jos hotelli tarjoaa tätä palvelua, se on käytössä 24 h/vrk, tosin auto hakeminen voi kestää hetken.

      Toinen vaihtoehto on jättää auto johonkin läheiseen parkkihalliin, joka on auki 24 h. Voit etsiä ensin www.maps.google.com hotellisi ja sitten "etsi lähiseudulta"-toiminnolla esim. "parking".

      Auton jättämiseen vuokraamoon ja kuljetukseen lentokentälle kannattaa varata reilusti aikaa. Kentälläkin tulisi olla viimeistään pari tuntia ennen koneen lähtöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6828
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2016
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1088
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe