moikka, eli oon hankkimassa nyt skootteria ja haussa on hyvä on 4-tahti skoba. mitä osaisitte suositella, itse kun en näistä paljoa tiedä? :)
hyviä 4-tahti skoottereita
apua
11454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Katsppa vaikka kymcon mallistoa! siel on laadukkaita 4-tahti skoottereita vaikka kuinka paljon PS. ÄLÄ SORRU MARKETTI SKOOTTERIIN SILLÄ NE HAJOO KÄSIIN
Kymco agility voitti skootteritestin viime kesänä, lisäksi Sym orbit aika sama kuin Kymco, mutta kiinalaiset "markettiskootteritkin" ihan hyviä ja melkein kaksikertaa halvempia.
Noista "markettiskoottereista" on todella monia eri mielipiteitä, jotkut muodostavat sen vaan sen perusteella että niiden maine sattuu olemaan huono, jos jollakin tunarilla on se hajonnut. Kannattaa miettiä hinta-laatu -suhdetta ja mun mielestä baotianin skoottereissa se on hyvä. Solifer on sama kuin baotian mutta siinä vaan on se "suomalaisuus" ja tarrat. Itse ostettiin Solifer Speed vähä aikaa sitten ja tähän asti kyllä toiminut hyvin.
Oon samaa mieltä kun edellinen kirjottaja. Markettivehkeitä on paskoja ja hyviä. Aikalailla menee hinta ja laatu käsikädessä.
okei kiitti, täytyy mennä nettiin surffailemaan ja ettimään noista lisää tietoa :) mitä osaatte kertoa helkamista (sc 1,2 tai 3)? joku niitä mulle suositteli..
meil päin niit on muutamia ja kyl ne hyvi on toiminu
Kaikissa 4-tahti Skodeissa sama Kiinalainen GY 6 mootori esim Kymco, Solifer, Helkama, Fude, Baotian, Jonway ja mota muuta
nnen oli näin mut nyt on ainaki Soliferissa ja Helkamassa se tehokkaampi 4 venttiilikone.
Se uusi yamaha neos 4T-skootteri on varmasti yksi parhaista ellei jopa paras. Luotettavaa Japanin laatua, jota itse ilolla ostaisin ellei olisi jo pirssiä alla.........
ilolla ostaisi... Kun pirssi on alla. Itselläni 'kauppakassina' on Baotian. Työt hoituu Scanian R420:llä ja vapaa-aika bemarilla... Mukava halpa yleiskulkine toi moposkootteri.
Sinähän sen sanoit kävelen huomenna ostamaan sen ja myyn V8:ni :D