Minkä verran olisitte valmiita maksamaan paperittomasta englanninsetteri narttu-pennusta? Papereita ei kuulemma nartulla ole. Kuinka luotettavaa on jos ilmoitus on ollut kaupan seinällä ja ovat heti tuomassa pentua, pyytävät hintaa 600 euroa ja kun kysyin onnistuuko jos maksan 50 euroa kuussa niin halusivat miettiä. Kannattaako ottaa pentua ollenkaan, tuskin tulen pennun vanhempia tapaamaan ja valuuttivat ettei pennun vanhemmat ole sisaruksia (aika hassua tuollaista vakuutella vaikken edes kysynyt koko asiaa)... Toivon vastauksia äkkiä ennekuin tämän pariskunnan miettimisaika loppuu!!!
Englanninsetteri
LouraMaria
3635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...eipä tiedä, miksi he ovat paperittomaa pentua kauppaamassa. Ja vielä noin suurella hinnalla. Epäilyttää kyllä. Älä suostu kauppaan, ehkä kyseessä on jokin hämärämpi bisnes. Tai ainakaan itse en suostuisi.
Ei missään nimessä kannata jos koiralla ei papereja ole on 600 euroakin aivan liikaa
600-on puoli hintaa paperi koirasta,tarjoat vuoden maksuaikaa,minä en kyllä ees möis,onko varaa pitääkkään koiraa ,koirasta on muutaki menoa kuin osto hinta.