ollako sitkeä vai antaako olla

soutaahuopaasoutaa..

joopa joo, taas täällä yksi tarina kalamiehen verkkoon joutumisesta.. aika kauan ollaan oltu yhdessä, mutta välillä "erottu" kun ei muka toimi.. kovin on rakastunut mutta tässä on yhtälöitä jotka ei sovi yhteen .. nyt on taas tällainen "otetaan omaa" aikaa tilanne. annanko olla,vai yritänkö sitkeästi.. mikä kalatmieheen tepsii..toisinaan hän kokee että en välitä jos luovutan, mutta ahdistuu jos haluaa olla yksin eikä sitä saa.. onko parempi luovuttaa vai taistella..eli, kun tiedän varmaksi ettei kyse ole tunteiden puutteesta, vaan muista asioista, niin viekö tunne lopulta voiton kalamiehen päässä vai meneekö hän elämässään järkiperusteilla eteenpäin?eli milloin hän lopettaa soutamisen ja huopaamisen?ja jos hänen haluan uivan verkkooni ja pysymään siellä, mikä on se voima?etäisyys minulta?

3

721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koko jätkäääääääääää

      älä tuhlaa aikaa ja elämää tuon ihme haikailjan takia, ei siitä tuu mitään. se on vaan niin saamatonta kuin pystyy:-D anteeksi vaan kokemuksesta olen taistellu jo vuoden eikä näytä siltä että hänestä saisin jotain edes jotain:( se on vaan näin kalamies...

    • ksAO

      Sillä on uus kala koukussa jos välimatkaa haluaa. Usko pois, meinaan mulla on kokemusta!:(

    • Danzigi

      On se vaan kumma kun tuollasia tyyppejä löytyykin. Enpä tietäis mitä itsekkään tekisin tuossa tilanteessa kun kuitenkin molemmat varmaan välittää toisistaan.
      Ehkä antaisin sitä omaa aikaa kumminkin. Täytyy vaan kyllä sanoo et voihan tässä olla nyt jotain muuta vilunkipeliä tämän kalamiekkosen osalta. Jotenkaan en nyt ymmärrä tuollasta ollaanyhdessäeipäsollakkaan-peliä. Joko sitä ollaan tai sitten ei. Yksinkertaista. Eli mun henkilökohtainen mielipide tässä tilanteessa olis et anna mennä sen. En mä ainakaan jaksais ootella ja miettiä et mihin tulokseen se toinen epävarmempi osapuoli sitten tulee. Helppohan tämä on sanoa mut taitaa olla vaikeempi toteuttaa oikeassa elämässä.. Tsemppiä kuitenkin..

      Niin, ja me kalathan ollaan tunnetusti enemmän tunneihmisiä, vaikka kyllä me järkeäkin osataan käyttää.. :) Otappa siitä nyt sitten selvää..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1740
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1414
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      80
      1397
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe