Kyllä Virpiniemi tulee koko ajan hintoihinsa. Nyt sinne rakennetaan viiden kilometrin mittainen kevyen liikenteen väylä. Mitähän keksinevät Ouluun veronsa maksavat mutta Virpiniemen parhaalla paikalla kellistelevät miljoonamiehet seuraavaksi vaatia?
Virpiniemi taas rahanreikänä
Ikävä juttu
8475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
missä niit miljoona mökkejä,ovat öljy sheikkejä,ei kannata olla kateellinen.
monenlaista tönöä on rahalla tehtyä ja sitten vähän suuremmalla rahalla tehtyä. Kaksi kolmekerroksista hirvitystä ihan vesirajassa. Mitenkähän on jätevesihuolto siellä järjestetty? Onko viemäröinti tehty kunnan puolesta? Meillä täällä kaukana vesistöistä pitää itse maksaa, rakentaa ja huoltaa jätevesiviemäröinti ja sen kulut. Ja sitten vielä verotkin maksetaan kuntaan.
ihna kunnan viemäröinnit rakennettu miljoonien eurojen tuloilla mitä rekkakuski tienaa.joka ei ilmaista ole sekään.ja niistäkin miljoonista maksan putaalle verot.
Virpiniemen kevyen liikenteen väylä vie 400 000 velkakunnan rahaa. Lisäksi tulee koko matkalle valaistus. Voi herran pieksut tämän kunnan päätöksen tekoa. Ei siinä ole mitään järkeä kun annetaan kesämökkiläisille kuntalaisten veromarkat!
Virpiniemi on Haukiputaan syöpä, se imee koko ajan enemmän ja enemmän rahaa ja kuihduttaa koko kunnan kuoliaaksi.
Huomatkaapa että siellä asuu muualla kirjoilla olevia ihmisiä joita ruokitaan kuin käen poikasta putaalaisten rahoilla.
hulluutta ja vastustus kova, jos Haukiputaalle mitä suunnitellaan.
Katkeraa porukkaa. Aina vaan ei mee nallekarkit tasan, elämä on:)
voi jumalauta että on kateellista porukkaa.kyllä täällä virpiniemessä asuu ihan normaaleja työntekijöitä jotka maksavat haukiputaalle veronsa.toki on myös kesämökkiläisiä ja henkilökohtaisesti se ei kiinnosta mua v.....kaan. ja luuletteko te että te saatte ne rahat itelle jos niitä ei laiteta kunnan kehittämiseen.parempi se on että nämäkin rahat menevät tällaisiin hankkeisiin eikä päättäjien bonuksiin tai muuhun vastaavaan.ei me köyhät niitä itelle saada kuitenkaan. voihan sitä odottaa sitä onnettomuutta mikä vain odottaa sattumistaan että joku kellon koululainen ajaa liikuntatunnille pyörällänsä ja jää auton alle jostain syystä.mutta eihän se ole 400 000e arvosta se yksikin pienen ihmisen henki vai mitä? pyörätie ja valaistus on ihan turvallisuuden takia tulossa.ei turhaan
...huomenta visiin toivottelet...
Oliskohan liikaa vaadituu että ottaisit ihan oikeasti asioista selvää ennen höpinöitäs?