Keskityn suveen ja kuvaamiseen

Eilen Eniro aloitti kesäkauteni aktiivikuvauksen parissa. Tehty 'uudistus' pilasi sivut niin, että tuijottelen mieluummin kameran etsintä.

Kiitos kaikille palstalaisille mielenkiintoisista keskusteluista! Tavannemme muilla foorumeilla.
6248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Uuteen formaattiin tottuminen voi kestää niin pitkää, että väki poistuu aikaisemmin.

Tulin - kuten varmaan lähes jokainen - tänne vahingossa ja olen sekaantunut moneen väittelyyn vuosien saatossa. Kun tulin tänne kameroina pidettiin CANikonia, mutta nykyään myönnettään, että hyviä kuvia voi ottaa kaikilla kameroilla.

Kesälle on sovittu kaksi kurssia ja yksi kuvausmatka, joten taidan tehdä Sepot ja palaan syksyllä katsomaan onko tämä enää hengissä. Kiitoksia varsinkin niille, jotka ovat eri mieltä ja osasivat keskustella asiallisesti. Asioiden ajatteleminen eri näkökulmasta auttaa aina.

Valottakaa paljon filmiä!

Äänestä
  • En ole pystynyt käymään palstalla moneen kuukauteen. Mainoksia vilkkuu häiritsevästi kaikkialla paitsi asiakentän vasemmalla puolen. En ajatellut totutella tälaiseen sekamelskaan. Sivut latautuvat entistä hitaammin, eikä viestien lukutapaa voi enää valita. 20 vuotta sitten BBS:issäkin asiat olivat parennin 300 bps modeemeista huolimatta.

    Minulle tämä Suoli24 riitti. Heippa kaikille.

    Äänestä

Sama asia tuli eteeni, kuin aloittelijalla. Meni sivusto niin paskaksi, ettei tällä palstalla enää viihdy.
Myös itse kiitän kaikkia keskustelijoita asiallisesta opastuksesta ja mukavista jutuista.
Erityiskiitokset Earl of Snowdonille, Yrjö Jurrille, Kimmo Koolle ja Canonistille.
No aika aikaansa kutakin. Mukavia kuvaushetkiä ja lämmintä kesää kaikille ja toivottavasti tosiaan tapaamme jollain muulla foorumilla.

Äänestä

Foorumilla käyntini olisi pitänyt lopettaa jo paljon aiemmin. Sitä vain ärsyyntyi silloin tällöin ja ei malttanut olla kommentoimatta jyrkästikin. Juuri kun oli päästy mihin hyvänsä oikeasti valokuvaukseen liittyvään asiaan, alkoi joku tyrkyttämään sitä samaa, omaa, ihanaa ja pientä "pakettiaan". Saatte arvata itse mikä on se paketti.

Hyvää kesää kaikille, myös paketoijalle.

Äänestä
  • juuri ammattikuvaajan toimesta eläkkeelle jääneenä ja lapsenlasten ,2v ja 4v,tilapäishoitajana jään kyllä kaipaamaan juuri Teidän kirjoituksianne.Tulettehan takaisin!!!

    Äänestä

Vaan onhan noita muitakin fotoalan foorumeita, meillä ja muualla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seppo - ei se rekist... kirjoitti:

Eilen Eniro aloitti kesäkauteni aktiivikuvauksen parissa. Tehty 'uudistus' pilasi sivut niin, että tuijottelen mieluummin kameran etsintä.

Kiitos kaikille palstalaisille mielenkiintoisista keskusteluista! Tavannemme muilla foorumeilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu