Häpeän omaa käytöstäni erästä ihmistä kohtaan. Ihanaa
ihmistä kohtaan joka ei koskaan tehnyt pienintäkään pahaa
eikä olisi sitä ansainnut.
Vasta jälkeenpäin ymmärrän mitä oikeasti tein hänelle.
Ja kuitenkin kaikki mitä haluaisin on sulkea hänet syliini.
Tunnen
14
899
Vastaukset
- vai...
- Alkuper. kirjoittaja
on mies. Häpeävä ja murheellinen mies.
- jos sinusta tuolta
Alkuper. kirjoittaja kirjoitti:
on mies. Häpeävä ja murheellinen mies.
tuntuu. Voidaan puolin ja toisin puhua asiat halki, poikki ja pinoon.
Puhumalla kaikki selviää. Ainakin toivon ja uskon niin. :)
Yhteystiedot kyllä saat käsiisi jos sitä haluat.
- että edes
joskus jossakin jotakin inhimillisiä tunteita sinussakin liikkuu. Olisiko liikaa toivoa, että ottaisit opikses?
- se on hyvä
...mutta et taida tietää, kuinka hajalla olen. Näyttelen koko ajan...ja en jaksa enää!
- se näyttely
ja lakkaa vinkumasta.
- tämä kaikki
sille ihmiselle, jota kohtelit huonosti. Jos hän on fiksu, hän ymmärtää kyllä - ainakin jonkun ajan kuluttua kun ei tunne enää itseään loukatuksi.
- kertoa tuo kaikki
sille henkilölle itselleen. Olet hänelle anteeksipyynnön velkaa. Mutta älä tee sitä vain helpottaaksesi omaa oloasi ja syyllisyyttäsi, vaan helpottaaksesi hänen tuskaansa. Tee se sydämestä.
- hieman tunnistusta
kenelle viesti menee. Jookosta joo?
- oikein hyvä
jos tietäisi, onko tämä minulle....
- kauniisti
sanot, niin sano samalla tavalla sille ihmiselle heti äläkä huomenna. Oletpahan sanonut ja kukapa ei nuin kauniita sanoja haluaisi kuulla ja mikä tärkeintä: on, että tarkoittaa mitä sanoo. :)
- käyttäytyi
mua kohtaan aika loukkaavasti. Se sattui enemmän kuin hän ikinä aavistaakaan, mutta kuitenkin jollain tasolla ymmärrän häntä.
Nyt odotan, että hän vihdoin myöntäisi mokanneensa, jotta päästäisiin asiassa eteenpäin, joko yhdessä tai kumpikin omilla tahoillamme. Viimeiseen saakka olen itse yrittänyt, enempää en voi enää tehdä. Ymmärrystä kyllä löytyisi, koska on kuitenkin suuren luokan tunteista kysymys.- - minäkin
kirjoittaa tämän tekstin, mutta se jäi vain minun ajatukseksini. En oikein ymmärrä tällaista terapiakirjoittamista, koska olen enimmäkseen pitänyt tällaiset ajatukset vain omassa päässäni. Onhan tämän lukemisessa kyllä sellainen vaikutus, että huomaa kuinka samanlaisten harmien kanssa muut ihmiset elävät. Ja ymmärrän kyllä, että tämä on ehkä kuitenkin enemmän kuin harmi.
- tajusit..
,,,mitä teit mulle...valitettavasti vaan himpun verran myöhässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462189- 1901665
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647