Olen ihastunut vakavasti upeaan Vaakanaiseen.Olisi kiva kuulla merkkien sopivuudesta.
Vaakanainen+Neitsytmies toimiiko?
7
948
Vastaukset
- vaaka n
kyllä ,kokemuksesta sanon!
- uioyh78og
Kerran neitsytmiehen kanssa seurustelleena voin sanoa, että itseäni ärsytti tavattomasti miehen einiinmiellytävä tapa puhua kokoajan itsestään, ja se että kokoajan oli korjaamassa sanomisiani!
- FrozenCorpse
Oma mies on voimakas neitsyt ja suhdetta nelisen vuotta takana. Yksi paha riita, lopuista on selvitty vähemmälläkin.
- MasterZeromus
Riippuu nousevista merkeistä ja kuu merkeistä! Jos sinun vaakanais ihastuksellasi on kuu merkki maan tai vielä paremminkin veen merkissä olisi se jo plussaa. Maa ei voi muuttaa ilmaa mutta vesi voi. Oletko ajatellut sadetta? Tuuli pieksää sadetta sanotaan mutta tosiasia on että pilvet keräävät vettä itseensä ja täten siunaa meidän planeettaamme vihrein kasvein ja kaunein kukkineen.
Muista vain palvoa häntä, hemmotella ja kehua häntä kunnolla. No kunnolla ja kunnolla kun et menetä sitä omaa minääsi siinä samalla. Jos vaakanainen ois valmis hylkäämään turhan älyllisyytensä ja sanoilla seurustelimisen niin miksen minäkin huolis häntä. Neitsyt, jousimies ja rapu ovat hyviä merkkejä niin miksi ei vaakakin. Luin jostain että eräällä rapumies-vaakanais parilla olisi 7 lasta ja 40 onnellista vuotta takana.
Muuttuvaiset ja päättäväiset merkit sen kaiken voittaa. Ne kiinteät käy vain liikaa hermoilleni sillä itsessäni on sitä tarpeeksi vaikka olenkin rapumies mutta nousevalla, kuumerkki ja jupiteri härällä. Oi ja mun mars ja saturnus ovat kuninkaallisesti jellonassa. - Vaakkuli nainen
Melkein 28vuotta neitsytmiehen kans elännyt riitti mulle, kamuna ok mut kyll se kompromisseja vaati, vaakahan helposti myöntyy toisen tahtoon ja elää helposti toiselle vaan jossain vaiheessa tulee seinä vastaan ja se on siinä sitten...no antaa palaa vaan jos siltä tuntuu =)
- kompromissi
tarkoitta asioitten ratkaisemista molemminpuolisilla myönnytyksillä ja molemminpuolisella sovittelulla, niin hyvinhän teillä sen puoleen sujui.
- 100%
kompromissi kirjoitti:
tarkoitta asioitten ratkaisemista molemminpuolisilla myönnytyksillä ja molemminpuolisella sovittelulla, niin hyvinhän teillä sen puoleen sujui.
Olen ehdottomasti sitä mieltä ja voin sanoa kokemuksen syvällä äänellä, että suhde vaakanaisen ja neitsytmiehen välityisenä TOIMII!!
Toki on huomioitava, että suhteen toimivuuteen vaikuttaa molemminpuolinen rakkaus eikä niinkään horoskooppimerkki.
Onnellinen vaakanainen jo 18 vuotta ja yhä edelleen syvästi rakastuneena!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial91666Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1301661Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2071053- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3877- 10855
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48853Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks31845