Onko Päijät-Hämeen alueella sellaista skootterien huoltoliikettä, joka huoltaa mukisematta Kiinalaisia-skoottereita? Ja vielä sellaisia, jotka tekevät työn kunnolla ja kohtuu kustannuksin? Hyvä asiakaspalvelu on myös aina plussaa, ei siis kuten yleensä, jätä skode siihen ja tule viikonpäästä kattelemaan onko saatu valmiiksi, (eihän me millään ehditä asiakkaalle ilmoittamaan, koska työ on valmis!).
Huoltoliikkeet Lahti ja ympäristö
10
4537
Vastaukset
jos sinulla kertomasi kaltaisia "kokemuksia" että viikkokin menee ja eivät soita jo skootteri on valmis niin kerro ihmeessä muillekin sillä omat kokemukseni huolloista aina olleet hyvä... kiinalaistenkin huolloista :)
- Pi-ke
Minä olen ollut tyytyväinen Pyörä-Erkkiin,osoite savontie137?.
Itselläni fude skootteri,osat löytyneet heti tai tilattu, jolloin huollossa 2päivää,nopeaa ja hyvää palvelua.- jejee
Minkä hintasii on ollu korjaukset/huollot
n. Suunnille
- jaku3
Täyytä paskaa on pelvelu tuolla pyörä-erkillä.älkää missään nimessä viekö mitään sinne.Ylipainoisia työnpakoilijoita joilla ei oo asiakaspalvelusta mitään hajua..
- Vittuuntunut
Totta, ensimmäinen ja viimeinen kerta kun kyseisessä paikassa asioin.
- usean skootterin omistaj
Vittuuntunut kirjoitti:
Totta, ensimmäinen ja viimeinen kerta kun kyseisessä paikassa asioin.
Täysin samaa mieltä. Eilen kävin viimeisen kerran kyseisellä pyörö-örkillä. Asiakaspalvelu on niin syvällä siellä mihin aurinko ei paista ettei sitä löydä sieltä edes suomalaiset luolasukeltajat. Osia ja korjauspalvelua saa kyllä muualta. Voin vaikka mielummin ajaa 200 km, jos saan hyvää palvelua, kuin asioisin pyörö-örkillä.
- Iso Opa
Hyvää ja ripeää palvelua
- S o l i k k a
- ei oo totta
Aivan luokatonta meininkiä ko firmassa... vaikka vein irtonaisen moottorin laakereiden vaihtoon, yrittivät rahastaa kaksi kertaan sen mitä oli puhe.... no eipä siinä kaikki. Laittelin koneen kiinni, ja toimi noin 100 metriä, jonka jälkeen sammui. Olivat laittaneet väärän kampiakselin Stefan paikoilleen, ja se pulpahti pois paikoiltaan. Lisäksi eivät olleet vaihtaneet kuin toisen puolen laakerin... ilman tiivistesarjaa tiivisteliimalla kasaamalla. Kesti viikon kahden laakerin vaihto irtomoottoriin, ja yritti periä 45 e osista, jotka siis maksavat puolet tuosta. Ja eivät edes laittaneet kaikkia. Täytyypä käydä laittamassa äijät vastuuseen.. onneksi pyysin kuitin, vaikka äijä yritti kovasti ilman kuittia tarjota korjaus palveluaan... älkää missään nimessä menkö tänne!
- Yllättävä totuus
Näitä kusetus firmoja löytyy yllättävän paljonki suomesta vaikka ei uskoisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 783037
- 751271
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1611157Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401020Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103951Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.309925- 43819
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78805- 91783