Voisitko katsoa... Olen tapaillut yhtä miestä pari kuukautta. Hän vaikuttaa kiinnostuneelta, mutta tuntuu, ettei hänellä ole minulle aikaa kun muutama tunti viikossa. Hänellä ei ole lapsia ollenkaan ja minulla taas on jo lapset hankittu. Olemme molemmat yli 40 vuotiaita ja pitkät suhteet takana. Onko hän minun kanssa vain odottaakseen löytävänsä jotain parempaa. Tuntuu tosiaan ettei minulle aikaa löydy, vaan kaikki muut asiat menee edelle.
Jätänkö hänet
Ma
395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sinun ITSESI pittäisi päättää miten toimit ihmissuhteessasi...
Sinun itsesi pitäisi päättää miten toimit suhteessasi.
Helpommin sanottu kuin tehty, mutta ehkä kannattaa kuunnella sisintään ennemmin kuin ventovieraiden neuvoja.
Olen itse samankaltaisessa tilanteessa ja tiedän kuinka raastavaa voi olla... omalla kohdallani olen todennut, että minun tunteeni ovat voimakkaammat kuin miehen ja että hänen tärkeysjärjestyksensä elämänarvoissa ei ole sama kuin minun. Siis... olen vielä suhteessa, mutta en tiedä miten toimia. Valinta on minun, mutta en osaa sitä tehdä kun tunteet ovat niin voimakkaat, sen kuitenkin tiedän, että toista ei voi muuttaa... vain itseään.
Toivon Sinun löytävän ratkaisun, joka sopii sinulle. Kannattaa yrittää puhua miehelle..
Kiitos vastauksista...kyllä tiedän että ratkaisut ja päätökset pitää tehdä itse. Joskus vain toisten kokemukset asiaan antavat uutta näkökulmaa. Kyllä tunteet miestä kohtaan ovat aika voimakkaat myös minulla ja muutenkin, hän on todella upea mies muuten... Onhan se niin, että jos tuntuu, ettei asiat toimi ja täytä omia odotuksia, on syytä miettiä muita ratkaisuja.
Kiitos komemnteista ja toivottavasti myös sinä Lydiac löydät oikean ratkaisun suhteessasi:)