Voikkaa

Asun mielummin Voikkaalla kuin Kuusaalla. Täällä on paljon rauhallisempaa. Juoruja on joka kylässä, mutta täällä tiedetään niiden alkulähteet, eikä näin ollen välitetä niistä.
2473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on tietenkin rakas Voikkaamme. Missään muualla ei ole niin hyvä ja rauhallinen asua. Luonnonkaunis ympäristö , ihanat ihmiset ym.

Äänestä
  • kiva asua. Oletko koskaan edes käynyt muualla. Kyllähä se semmonen Colorado on, ettei paremmasta väliä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiantuntija kirjoitti:

Asun mielummin Voikkaalla kuin Kuusaalla. Täällä on paljon rauhallisempaa. Juoruja on joka kylässä, mutta täällä tiedetään niiden alkulähteet, eikä näin ollen välitetä niistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu