no miksi se anette on sitten lähdössä

hirveästi liikkuu nyt huhuja että anette ois lähdössä. olis kiva kuulla miksi hän on tähän päätynyt??
7484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tuomaksen kanssa tai sitten oottaa lasta...

Äänestä
  • Tuomakselle?

    Äänestä

  • lasta... kirjoitti:

    Tuomakselle?

    sis raskaana?

    Äänestä

yhtään mihinkään. Kyse on vanhasta haastattelusta ja Anette on itse sanonut sekä haastattelussa että fanille, että ei todellakaan ole lähdössä, ole edes harkinnut sellaista.

Ja tällä hetkellä bändi hehkuu lavalla hyvää oloa, joten luotetaan siihen.

Äänestä
  • hyvää oloa , taitavat ryypätä nykyisin aivan liikaa

    Äänestä

Tuskin tiesi Anette saadessaan unelmiensa solisitin toimen kansainvälisesti toimivassa yhtyeessä miten koville sen hoitaminen tulee ottamaan. Varmaan se aviomieskin oli hommaa vastaan alusta lähtien mutta silti ero ja ja valtava matkustelun määrä pois kotimaisemista saattoi tulla vähän ns. puun takaa.
Meinaan notta jos on henkisesti ihan poikki niin eipä siinä tienatut taalat tai kaivattu kunnia paljon paina... Kun ei pysty niin ei pysty.

Niin että onko bändin kemiat kohdallaan, kysyn itse itseltäni. Nää on kuitenkin sen verran pro porukkaa et lavalla se pahaolo harvemmin välittyy. Show must go on -meininkiä hyvin pitkälle luulisin. NW:n tiedottaminen on ollut sen verran omalaatuista, että kieltämättä ovat luoneet hyvin yllätyksellisen ilmapiirin itseään koskien, tahallisesti tai tahattomasti. Eli periaatteessa tavallinen pulliainen (ninkö mä) ei voi mistään aavistella juur m'tään...

Se voi olla et lähtee vaan voipihin tuo jäädäkkin. Ehkäpä lähtee myöhemmin vaan millonka niin on hyvinkin vaikea ennustaa. Joskus kaikki loppuu, soon varma. Kuhan nyt pysyy vielä vähän aikaa kun meillä on treffit koht'sillee Nääsvillessä.

Äänestä
  • Tämä on varmasti paras tälle palstalle koskaan kirjoitettu viesti. Se kiteyttää hirveän hyvin kohtuullisen lyhyeen tekstiin kaikki ne vaihtoehdot, joita tässä tilanteessa on olemassa. Näkökulma on hämmästyttävän monipuolinen, mikä tällä palstalla on kaukana normaalista.

    Nythän tuo ainakin kirjoittaa tuolla uudessa omassa blogissaan aika innoissaan vastauksia faneille, joten tilanne vaikuttaa siltä osin hyvältä. Mutta mistäs me mitään oikeasti tiedetään?

    Kaikki loppuu aikanaan, hyvät asiat usein liian aikaisin, mutta minkäs teet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bändistä? kirjoitti:

hirveästi liikkuu nyt huhuja että anette ois lähdössä. olis kiva kuulla miksi hän on tähän päätynyt??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu