Hellurei! Osaisiko joku suositella kahdelle naispuoliselle omatoimimatkaajalle kivaa ja vähintäänkin kohtuuhintaista hotellia tai muuta majaa Canarialta Playa del Inglesistä, jonka buukkailisi näppärästi itse netistä...? Kriteerinä keskeinen sijainti ainakin rantaan nähden, sekä uima-allas ;) Mielellään ei mitään lapsiperheidekeidasta, toisaalta ei ihan sitä honeymoon-menoakaan. Oikeastaan suurempia vaatimuksia ei muuten ole. Lomalle olisi tarkoitus lähteä viikoksi heinäkuussa. Kiitos jo etukäteen sille, joka vaivautuu vastailemaan!
Hotelli haussa/Playa del Ingles
Omatoimimatkaajat
2610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miten olisi Partner Hotel alk. 34e? Alle kilometri keskustasta.
http://hotels.roomgator.com/City/Playa_Del_Ingles.htm
Suosittelen lämpimästi seuraavaa bungalowia:
Bungalows Tajaraste (Playa del Ingles).
Tajaraste sijaitsee Playa del Inglesin eteläissä osassa. Rannalla kohtuullinen matka. Lähellä on Cita-ostoskeskus, Yumboon 15 min kävelymatka.
Tajaraste on rauhallinen. Siellä ei ole yleensä lapsiperheitä eikä nuorisoa. Siinä on myös oma, viehättävä puutarha. Huoneistot koostuvat makuuhuoneesta, olohuoneesta ja keittosyvennyksestä.
Olemme olleet Tajarastessa yli 10 vuotta ja menemme taas sinne Joulun aikaan kolmeksi viikoksi.
Tajarastesta saatte lisätietoa myös Finnmatkojen talvioppaasta. Se kuuluu siis Finnmatkojen valikoimaan.
Huoneistoa varatessamme esitämme aina toiveen, että huoneisto ei sijaitsisi kadun puolella. Roska-auto hakee roskat n. klo 4 ja auton äänet kuuluvat kadun puolen huoneisiin. Muutoin liikenteen äänet eivät juurikan kuulu huoneistoihin.
Terv.
Hans