Oletko ihastunut varattuun mieheen,

kiinnostuksestasi? Miten kävi? Mitä hän sanoi? Entäpä, jos olit/olet itsekin varattu?
161542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ja miksi pitäis varattuna kertoilla varatulle yhtään mitään? Kannattaa sunkin pitää ne pöksyt vaan jaloissa, koska mitään muuta kun panoa et siltä varatulta koskaan tule saamaan. Ja jos se ei sua halua edes panna, niin naurunalaseksi vaan ittes teet.

Äänestä
  • olen ajan myötä ihastunut työpaikallani olevaan mieheen, jonka kanssa joudumme tekemään tiiviisti töitä. Näin kerran hänestä unta, sellainen eroottinen, mutta kaunis.. ja sen jälkeen huomasin olevani ihastunut.. :) ja sekös pisti hymyilemään.
    Hän on perheellinen mies, kauniit pienet lapset ja mukava vaimo.. mutta EN todellakaan mene kertomaan sitä hänelle. Olen onnellinen heidän perheestä ja nautin vain suunnattomasti työstä joka kyllä joskus myös aikanaan päättyy.

    Miksi pitäisi mennä rikkomaan muiden onnea.. ?

    Äänestä

  • vähän sama tilanne.. kirjoitti:

    olen ajan myötä ihastunut työpaikallani olevaan mieheen, jonka kanssa joudumme tekemään tiiviisti töitä. Näin kerran hänestä unta, sellainen eroottinen, mutta kaunis.. ja sen jälkeen huomasin olevani ihastunut.. :) ja sekös pisti hymyilemään.
    Hän on perheellinen mies, kauniit pienet lapset ja mukava vaimo.. mutta EN todellakaan mene kertomaan sitä hänelle. Olen onnellinen heidän perheestä ja nautin vain suunnattomasti työstä joka kyllä joskus myös aikanaan päättyy.

    Miksi pitäisi mennä rikkomaan muiden onnea.. ?

    Ihastuminen ei oikeasti naurata jos se saa siivet selkään. Sitä voi mieskin alkaa leijumaan mitä ihmeellisimmässä paikoissa myös unissaan. Tiedän... ~

    Äänestä

  • niin tärkeää, ettei vain joudu naurunalaiseksi? Pitäisikö koko elämä elää niin, ettei vain kellään olisi mitään sanottavaa mihinkään? Mieluummin olen aito, tunteellinen ja naurettava. Sitäpaitsi, ei tunteidensa kertomisessa edes ole mitään naurettavaa.

    Äänestä

ap.:stä: ap. on itse varattu mies, jolle joku varattu nainen on kertonut ihastumisensa. ap:tä kiinnostaa, pyöriikö tämä nainen näillä palstoilla.

Äänestä
  • Kuka sinä olet? Mistä tämä nainen on kotoisin?

    Äänestä

  • varattu myös kirjoitti:

    Kuka sinä olet? Mistä tämä nainen on kotoisin?

    tietysti. Miksi tämä asia sinua kiinnostaa?

    Äänestä

käynyt juurikaan mitenkään (yksipuolista luultavammin). Sanoi vain, että olisi pitänyt jättää joitain asioita puhumatta (leikki kanssani). Olen itsekin varattu, mutta tunteet oli vahvat ja ovat sitä vieläkin. Ei auta kuin ikävöidä, kaivata ja haaveilla siitä, mitä meillä olisi voinut olla, jos asiat olisi toisin:(

Äänestä
  • Kerroin vain ihastumiseni en muuta. Toisaalta kaduttaa ja toisaalta olen helpottunut. Olen varattu, hän varattu. Hän ei kommentoinut mitenkään varattuna olemista tai suuttunut - miksi? Minunkin tunteeni ovat voimakkaat, mutta kaitpa se on niin että haaveilen silloin tällöin mitä meilläkin olisi voinut olla...

    Äänestä

niin myös hänkin mutta unelmia saahan olla ja kukaan ei tule niitä pois multa ottamaan:).

Äänestä

jonka jälkeen tulikin sitten "painu helvettiin" puhelu. Joten: Älä kerro!!!

Äänestä
  • Viestinä olen laittanut-vastauksena sain. En minkaanlaista vastausta. Hän luuli niitä vitseiksi,etten ollut tosissani.

    Kerran olemme sen jälkeen nähneet. En voi olla muistelematta viime kevättä lämmöllä.

    Äänestä

Olen todellakin ihastunut varattuun mieheen, ollut nyt muutaman viikon. Näen hänet joka päivä, kun ns. kohdalle sattuu niin tervehdimme. Olemme toisillemme täysin ventovieraita, mutta jostain syystä tervehdimme, en tiedä miksi, hän sen aloitti. En ole siis kertonut hänelle ihastuksestani, hän ei voi aavistaakaan, ainakin luulisin niin. Asia nyt vain on näin, että kun hän saa työnsä valmiiksi, niin sen jälkeen en häntä enää tapaa, koska hän asuu toisella paikkakunnalla. Vielä tuosta varatusta miehestä: en ole ihan 100% varma, onko hän varattu, mutta luultavasti on. Ettei nyt kaikki luule olevan itsestään kyse, niin kerrotaan vielä sen verran, että mies asuu Seinäjoen lähellä.

Äänestä
  • minäkin näin unta yhdestä miespuolisesta työtutustani. Unessa jouduimme sattumalta lähekkäin ja sitten yhtäkkiä suutelimme. ennen tätä unta en ollut ihastunut häneen vaikka mukava mies onkin. mutta uneni jälkeen huomasin olevani ihastunut häneen. Kerroin hänelle että näin unta hänestä,mutta uneksi sepitin ihan jotakin muuta :) en kehdannut kertoa oikeaa versiota. Nyt tuntuu että meitä molempia hymyillyttää nähdessämme ;)

    Äänestä

  • lounais-suomi kirjoitti:

    minäkin näin unta yhdestä miespuolisesta työtutustani. Unessa jouduimme sattumalta lähekkäin ja sitten yhtäkkiä suutelimme. ennen tätä unta en ollut ihastunut häneen vaikka mukava mies onkin. mutta uneni jälkeen huomasin olevani ihastunut häneen. Kerroin hänelle että näin unta hänestä,mutta uneksi sepitin ihan jotakin muuta :) en kehdannut kertoa oikeaa versiota. Nyt tuntuu että meitä molempia hymyillyttää nähdessämme ;)

    oo sairas

    Äänestä

  • mä . kirjoitti:

    oo sairas

    ei

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerroitko hänelle kirjoitti:

kiinnostuksestasi? Miten kävi? Mitä hän sanoi? Entäpä, jos olit/olet itsekin varattu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu