kotimaan matkailu

ripa

matkailen kesällä kotimaasa

4

541

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lasikatto

      niin minäkinmatkailen kotimaassa

      • myöskin

        minä. On hienoa ajella kesä-Suomessa.


    • Anonyymi

      Joopa... matkailtiin suomessa kesällä 2020. Ihan hienoja paikkoja on toki suomessakin, mutta pitääkö kaikkien tehdä "Tiina Jylhät". Majoitusten hinnat kohtuuttomia, tasoonsa nähden. Ruoka on oma juttunsa. jäljellä on ABC ja Rosso, jossa karponara ei ole Garbonaraa nähnytkään. Henkilökunta kuin sitruunan syönyttä.

      Viikon reissu maksaa suomessa sen, kuin kuukausi etelä euroopassa lentoineen. Jossa hyvä ruoka ja hyvä palvelu bonuksena. Suomalisilla yrittäjillä olisi nyt näytön paikka korjata kotimaan matkailu, eikä ainoastaan rahastaa.

      Yksi plussa. Imatralla löytyi keskustasta konditoria, josta sai todella hyvää lohikeittoa kohtuuhintaan. Henkilökunta 10

    • Anonyymi

      Usein on edullisempaa mennä kotiin nukkumaan ja salaattilounas lidlistä usein riittää kesäpäivän ateriaksi. S ryhmän paikoissa ei juuri mitään paikallisia erikoisuuksia näy. Käytiin tampereella ja seuraavana päivänä lahdessa, mutta jo pelkät matkat sain samaan hintaan kun oltais tehty rengasmatka. Helsingissä oli jo monet kesäkahvilat kiinni 15.8. Ihan järjetöntä tehdä lyhyestä kesästä lyhempi. ja tänä alkukesä meni jo koronan takia. Sitten vielä erityisen kylmä ja epävakaa heinäkuu. Mutta niin vaan oli kiinni kesän parhaimpana viikonloppuna. Turku jäi väliin koronan takia ja siinähän ne suomen kohteet jo oli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1602
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      22
      1221
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      997
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      86
      752
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      40
      716
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      559
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      530
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      483
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      27
      476
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe