Hei mitä tunsitte/mietitte

Itsellä iski "ikäkriisi" kun 35 tuli mittariin. Sen jälkeen (itse nyt 39 v) on aika hienoa täyttää se MAAGINEN 40 VUOTTA!!!

Mitä mietitte elämästä, vaikka mieli yhä parikymppisen...

Hei miettikää Äsken oli vasta ysikytluku ja nyt siitä on muka parikyt vuotta.. Mihkä tämä aika oikeen kulkee..!!!
5204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

- Varhaislapsuus 0-5 aika hyvä.
- Kouluajat 6-18 v. ahdistavia.
-18-22 oli hyvää aikaa.

Äänestä

Hei kriisissä oleva , vuodet menee joka vuosi nopeammin ja nopeammin. Minä täytin äsken 40. Ja tulevana maanantaina 49 !! Tunnen kuitenkin että elämä on vielä edessäpäin.Pitkien ja kuoppaisten vuosien jälkeen ehkä jotain saan vielä elämältä,vaikkakin olen yrittänyt päästä täältä pois. Onneksi en päässyt, sillä haluan nähdä vielä 50:n IKÄKRIISIN. Oletkos huomannut muutoksia kropassasi näin kun ikää tulee joka vuosi lisää.HEH HEH... Terveisin Tuija

Äänestä

täytti ton pyöreen,niin silloin vasta tunsin olevani oikeasti aikuinen nainen..:)

Äänestä

Moi!

Minä ja identtinen veljeni täytettiin 2,5 vuotta sitten 40v.

Päivä oli jotenkin erikoinen. "Ikä ei ole numero". Silti siinä päivässä oli jotain erikoista.

Turha sanoa että nuo virstanpylväät olisivat turhia.

JOKAINEN inhimillinen ihminen miettii asioita kun kymmenluvut täyteen tulevat.

Äänestä

Ja teen välitilinpäätöstä elämästä. Mietin tekemiäni valintojani ja kohtalon osuutta niihin. Mietin muutenkin mitä järkeä on elämässä tässä. Raskas menneisyys painaa mieltä ja mietin olisiko voinut tehdä toisin. Tiedän, että on turha jossitella, varsinkin kun tapahtuneet asiat eivät riippuneet minusta. Mutta silti.

Mutta nyt on kesä ja kärpäset nauttikaamme niistä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täyttäessänne 40 v! kirjoitti:

Itsellä iski "ikäkriisi" kun 35 tuli mittariin. Sen jälkeen (itse nyt 39 v) on aika hienoa täyttää se MAAGINEN 40 VUOTTA!!!

Mitä mietitte elämästä, vaikka mieli yhä parikymppisen...

Hei miettikää Äsken oli vasta ysikytluku ja nyt siitä on muka parikyt vuotta.. Mihkä tämä aika oikeen kulkee..!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu