Olisko jollain tietoa, minkämoinen kone on johnsonin 90 vro (muistaakseni se on vro), ja iästä ei ole tarkkaa tietoa, 80-luvun loppua- 90-luvun alkua, siltä väliltä se on
Mutta et jos edes jotain infoo olis moisesta tai sit jotain vinkkiä, et mistä sais jotain infoa siitä, mitä vie bensaa, onko kuinka kestävä, ym.ym..
Johnson 90 VRO vm?
2
1520
Vastaukset
- Tapio
Hyvä peli ja sama kone kuin Evinrude(OMC).Sitkeä ja kestävä V4 muistaakseni 1700cc!Bensankulutus....no sehän riippuu paljolti veneestä ja potkurivalinnasta sekä moottorin kunnosta ja säädöistä yms.Sitä on mielestäni täysin turha miettiä ja aiheesta voi,ja on aina spekuloitu loputtomiin.Yleinen harhaluulo on että mitä isompi kone sen suurempi kulutus.Nämä asiat eivät ole aina suoraan verrannollisia!Tärkeää on että valitset sekä venettäsi että käyttöäsi silmälläpitäen oikean moottorin.Hinnat ehjistä tuon ikäisistä siellä jossain 2-3 tuhatta €.
- HOj
Hei
Perus 2T moottori. Syö 95E bensaa.
Starttimoottorin hammaspyörä on jumiintumisherkkä, vaseliinattava hyvin, sitten ei ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim792991"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 881992