pinkit raidat pissismäisii?

elisiis värjäsin just mustii hiuksiini kolme pinkkii raitaa, ja nyt jotkut sanoo et pinkki hiusväri on pissismäistä? siis nää on tälläset aika vaaleet, vaaleenpunaset. etsiis, onks ne? ku oon emo..
6436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

minä tähän olen ensanomaan, mutta omasta mielestäni pinkit hiusraidat eivät ole pissismäisiä. Emoilustasi taida taas sanoa yhtään mitään.

Harmillista tälläinen 12-15 vuotiaiden nimileikittely.

Äänestä
  • tosiaan, harmillista. ja aika hassua, että joidenkin mielestä kaikki mikä on pinkkiä tai vaaleanpunaista, on pissistä, ja kaikki mikä on mustaa on goottia, yms. sitte jos meet ja pukeudut kaikkiin sateenkaaren väreihin, nehän menee ihan hämilleen ku eivät tiiä mitä se oikein on! haukkuvat sitte joksikin muuksi.

    ja jos nyt alottajalle jotenkin jäi epäselväksi; eeei, pinkki hiusväri ei ole pissismäistä.

    Äänestä

  • dsopgkpo kirjoitti:

    tosiaan, harmillista. ja aika hassua, että joidenkin mielestä kaikki mikä on pinkkiä tai vaaleanpunaista, on pissistä, ja kaikki mikä on mustaa on goottia, yms. sitte jos meet ja pukeudut kaikkiin sateenkaaren väreihin, nehän menee ihan hämilleen ku eivät tiiä mitä se oikein on! haukkuvat sitte joksikin muuksi.

    ja jos nyt alottajalle jotenkin jäi epäselväksi; eeei, pinkki hiusväri ei ole pissismäistä.

    joo kannattaa ottaa pinkkei raitoi...ei ne oo pissismäisii ja sopii mustii hiuksii (::
    varsinki jos oot emo ni ne sopii sulle

    Äänestä

Nykyään joka toisella pissiksellä on pinkkejä raitoja/hiuslisäkkeitä hiuksissa, joten kai se silloin on pissismäistä. Ja tuo tieto, että oot "emo", ei sinänsä liittynyt asiaan mitenkään.

Äänestä

Mulla oli noin puoli vuotta sitte kokonaan pinkit hiukset enkä mää kyllä todellakaan ollu mikään pissis. ;o Eikä kukaan mua pissikseks ruvennu väittämäänkään. :)

Äänestä

Mulla ei todellakaan tule pinkistä raidasta mieleen pissis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pinkemogirl_ kirjoitti:

elisiis värjäsin just mustii hiuksiini kolme pinkkii raitaa, ja nyt jotkut sanoo et pinkki hiusväri on pissismäistä? siis nää on tälläset aika vaaleet, vaaleenpunaset. etsiis, onks ne? ku oon emo..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu