Kokoelmasta löytyi tuo harvinaisempi versio
Ryti 2:75 jossa vesileima väärinpäin, merkki leimaamaton.
Vesileimoja nähtävissä selvästi 2kpl. Merkin tausta hieman kärsinyt.
Mitä hintaa kannattaisi pyytää?
Ryti 2:75 W2 **
jaques
1
712
Vastaukset
- -Kokemusta-
Itselläni oli hiljattain 20-ryhmä, jonka hajoitin. Sain niistä n. 70-120€/kpl.
Kaikki olivat ehjiä. Luettelohintaa Lape 250€ ja Norma 400€ pitäisin korkeana.
Itse sanoisin hinta arvioksi 25-40eur jos vikaa.
Opiksi muille huonolaatuista ei kannata ostaa kokoelmaansa.
Tietysti jos löytää merkin jostain erästä se on kokoelmakelpoinen.
En suosittele ostamaan yksittäisiä merkkejä aukontäytteiksi.
Poikkeus on ehkä pikkuvikaiset isohampaiset joiden hinta on tippunut todella alas.
Laita systeemiin ilman pohjahintaa niin tiedät arvon, eikä tarvi miettiä mitä pyytää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2006778SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963491Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263249"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1832226Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401757SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851697Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161444Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241048
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924