Hei.
Onko monellakin muulla soneran asiakkaalla usein ongelmia soneran mobile partnerin kanssa?
Minulla kun ei koskaan tahdo toimia, ei enkä asu katve alueella.
Ei saada yhteyttä, sitten se katkaisee netin monta kymmentä kertaa päivässä. Huonona päivänä ei edes pysty mitään tekemään, koska katkaisee yhteyden vähän väliä. Soneralla sanottiin, ettei siinä mitään vikaa pitäisi olla ja voitte tuoda korjattavaksi, mutta aikaa menee ainakin 1kk!!
On aika pitkä aika pienen häkkylän korjaamiseen.
Sitten on vielä nopeus.. Statisticsissä näkyy, että hyvä että välillä nousee hieman 0 kb/s yläpuolelle. Eihän sen pitäisi olla oikein...?
Mitä hyötyä minulla on netistä jolla en voi olla netissä? Sopimustakin kun on hankala purkaa (vaikka varmasti sen jotenkin voi tehdä).
Kaikilla muilla yrityksillä tuntuu netti hommat pelaavan, joten sonera mikä mättää!
Ystävälläni on sama ongelma soneran kanssa. Huomaamattani taas oli katkennut yhteys, että netti on mukava.
Soneran laajakaista on täysi huijaus!
v***uuntunut asiakas
1
806
Vastaukset
- ole virranhallinnassa
usb laitettu jotta sammuta tämä laite virransäästämiseksi ruksi.etsi mokkula laitehallinnasta ja tarkista virranhallinta asetukset.minulla toimii hyvin ja tietenkin menee 0kb:tiin jos mitään sivua ei lataile.samoin vaikuttaa jos paljon puhelinliikennettä niin mokkula tökkii oli firma mikä tahansa.puhelut on priorisoitu aina ykköseksi ja sitten vasta dataliikenne 3g ja gsm aalloilla:=)äläkä pidä omaa kännykkä lähellä mokkulaa se alkaa tökkiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161031- 351026
- 78933
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818