missä päin marmariksessa on saunoja? mitä käynti maksaa ja onko paikoissa suuria eroja? tietääkö kukaan onko hawaii hotellissa saunaa ja voiko siihen mennä muutkin kuin hotellin omat asukkaat?
turkkilainen sauna
6
1215
Vastaukset
- vasta...
Hawaii hotellissa on turkkilainen sauna mutta en tiedä millainen. Viikko sitten tultiin Marmariksesta ja käytiin Armitalanin hamamissa mikä oli todella siisti ja hyvä. Meillä oli tuo sauna (sis. kuorinta ja pesu) ja sitten otettiin kokovartalo öljyhieronta mikä oli aivan ihana. Tuo koko lysti maksoi 38 liiraa eli alle 20 euroa. Olo sen jälkeen oli aivan ihana, suosittelen.
- sorry...
Siis Armutalanin hamamissa ja ei ole kaukana Marmariksesta. Autolla noin 5 min.
- i<3m
Suosittelen Ottoman-nimistä hamamia. Pienistä kadunvarsimatkatoimistoista ostettiin reissu, 25 liiraa eli 12,5 euroa, sisälsi kuorinnan, pesun ja taivaallisen öljyhieronnan. Sijaitsee Tansasin lähettyvillä mutta ottavat tuplahinnan, jos kävelee suoraan sisään.
Ei ollut liukuhihnameininkiä ja pesijät/hierojat käyttäytyivät asiallisesti eivätkä "käpsänneet" tms., mihin ollaan joskus valitettavasti törmätty.- Hamam
Hei onko näissä mainitsemissanne paikoissa perinteinen meininki, kuten naisten ja miesten puolet erikseen ja naisille naispesijät ? Kiitos jos vastaatte, lähtö ensi viikolla!
- i<3m
Hamam kirjoitti:
Hei onko näissä mainitsemissanne paikoissa perinteinen meininki, kuten naisten ja miesten puolet erikseen ja naisille naispesijät ? Kiitos jos vastaatte, lähtö ensi viikolla!
Marmariksesta ei löydy yhtään hamamia, jossa olisi naisten ja miesten puolet erikseen. Kaikissa ollaan samassa tilassa uikkarit päällä ja miehet hoitavat pesut ja hieronnan.
- jepujeezzz
i<3m kirjoitti:
Marmariksesta ei löydy yhtään hamamia, jossa olisi naisten ja miesten puolet erikseen. Kaikissa ollaan samassa tilassa uikkarit päällä ja miehet hoitavat pesut ja hieronnan.
15 euroa 2 henkeä. kuljetukset ja oöljyhieronnat mukaan lukien
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset27017576Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18812481Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736222MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny345158Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään775038Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.574184Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja513773Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003702NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun673486Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463169