Mitä tapahtui Riuttantiellä?

Mitäs oli tekeillä vähän aikaa sitten, kun oli helvetisti poliiseja parkkeerannut autonsa tien viereen? Sieltä sitten tien vierestä ja metiköstä tuijottivat ohiajajia. Muutamat jopa kiikareiden kera tähyilivät, mutta tutkaa tms. muuta ei käsissä näyttänyt olevan.
4827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://kuvaton.com/k/hOv.png

Ylimmästä poliisista piirretty nuoli tarkoittaa suuntaa, johon se katsoi kiikareilla. Muut nuolet ovat kyyläyssuuntia.

Äänestä

Joku mies oli hukassa. En sen enempää en tiedä.

Äänestä

etsivät vankikarkuria .. joka pyysi päässtä kuselle ja lähtikin karkuun..

Äänestä

Riutassa asuvaa itsepaljastajaa etsivät. Oli kuulemma vilautellut pikkutytöille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ze kirjoitti:

Mitäs oli tekeillä vähän aikaa sitten, kun oli helvetisti poliiseja parkkeerannut autonsa tien viereen? Sieltä sitten tien vierestä ja metiköstä tuijottivat ohiajajia. Muutamat jopa kiikareiden kera tähyilivät, mutta tutkaa tms. muuta ei käsissä näyttänyt olevan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu