http://www.ktl.fi/portal/suomi/terveyden_ammattilaisille/tartuntataudit_ja_epidemiat/influenssa_a_h1n1_raportoidut_tapaukset/
Saa nähdä leviääkö Eurooppaan ..vielä kesäkuussa ..
Saa nähdä leviääkö Eurooppaan ..vielä kesäkuussa ..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
USA:ssa vain 5000 tartuntatapausta? Samaan aikaan viimeisen kuukauden aikana n. 3000 ihmistä USA:ssa on kuollut siihen tavalliseen vaarattomaan influenssaan.
älä mene ton pöljän porno linkille, koneesi on entinen sen jälkeen.
Tavallisista influenssakuolemista ei kannata metelöidä. Siinä menee rokotteiden maine. Jos rahaa halutaan tahkota, kannattaa kiinnostua alati uudesta mahdollisuudesta. Menneistä epäonnistumisista tulee vain paha mieli.
http://www.nytimes.com/2009/06/17/nyregion/17swine.html?scp=2&sq=swine flu&st=cse
New Yorkissa 23 kuollutta.
Siis NY:ssa tuhatkunta varmistettua tapausta mutta terveysviranomaiset arvioivat että puoli miljoonaa newyorkilaista on taudin sairastanut. Näistä puolesta miljoonasta 23 on kuollut.
mihin tuo pikaruokapaikkojen suosima natriumglutamaatin käyttö johtaa. Ennen jo havaittiin, että tartunnansaajilla on yhteyksiä metabolisiin sairauksiin.
Iltapäivisin WHo raportoi ja nyt on raportti numero 52 menossa.
http://www.who.int/en/
Raporttilistassa on asiaa kuvaava raflaavan näköinen kartta.
Venäjältä, Afrikasta ja Grönlannista ei tule ihmeempää raporttia.
Mutta yllättävästi USA:sta tulee tieto että 43 ihmistä on menehtynyt sitten raportin numero 51 jälkeen.
Totaalikuolleisuus on 0,44%, myös hieman noussut nyt juhannuksen aikana.