Adam

Lambert

uusi Queen-vokalisti:

http://elisa.net:80/uutiset/viihde/?id=36242

"Queen-yhtyeen ja vokalisti Paul Rodgersin tiet erkanivat jokin aika sitten. Niinpä kitaristi Brian May ja rumpali Roger Taylor ovat alkaneet katsella uutta yhteistyökumppania."

Kyllä Brian May ja Roger Taylor ovat tulleet vanhuudenhöperöiksi.

Eiköhän olisi aika laittaa pillit pussiin.

7

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Tämähän on vain luonnollinen jatkumo Brianin ja Rogerin epätoivoiselle yhtyeen jatkamiselle sen jälkeen kun Paul lemppasi heidät.


      Joidenkin huhujen mukaan pojilla olisi jopa areenoja Englannissa varattuna, eivätkä he ainakaan kahdestaan niitä tule täyttämään!

      • fanit haluaisivat

        että Queen julkaisi jonkunlaisen antologian ja ne kuuluisat BBC-sessiot.

        Varmasti möisivät paremmin kuin tämä Cosmos Sucks tai singlekierrätykset.

        Varmasti Queen kierrättää vanhat albumit vielä 10 kertaa.


    • SoBro

      Adam Lambert: suuri lupaus ja yksi kuumimmista nimistä USA:n pop taivaalla tänä keväänä. Hänellä on ovet auki kaikkialle ja vain taivas rajana: mahdollisuus työskennellä tämän hetken kovimpien tuottajien ja hittinikkarien kanssa ja tehdä upea sooloura... TAI: hän voi alkaa työskennellä kahden eläkeikäisen brittirokkarin kanssa, joiden sävelkynä on viime vuosina tuottanut kliseisiä ja valjuja rockmukaelmia tyyliin Cosmos Rockin' ja Still Burning, ja joiden viimeinen hitti on ajalta, jolloin Adam itse vielä kakki housuihinsa. Bonuksena tässä yhteistyössä tosin on mahdollisuus esiintyä legendaarisessa WWRY-musikaalissa aina silloin kun eläkeläisherrat väsähtävät kaiken rokkaamisen keskellä. Vaikea valinta Adamilla edessä...

      • Sammy who was low

        ...vaihtoehdoista molempia? :) Painottaa soolouraan tämän ajan kovimpien tuottajien ja hittinikkarien kanssa, tehden silloin tällöin ajan salliessa muutaman hyväntekeväisyyskeikan kahden kovan brittipapan kanssa. :)


      • SoBro
        Sammy who was low kirjoitti:

        ...vaihtoehdoista molempia? :) Painottaa soolouraan tämän ajan kovimpien tuottajien ja hittinikkarien kanssa, tehden silloin tällöin ajan salliessa muutaman hyväntekeväisyyskeikan kahden kovan brittipapan kanssa. :)

        Juuri noinhan tässä mitä todennäköisemmin tulee käymään. Allekirjoittanutta ei ihan hirveästi kiinnosta kuulla jälleen uuden laulajan tulkintaa WWRY:sta ja WATC:sta Brianin ja Rogerin lymyillessä taustalla. Se on jo nähty. Surkeaa on tämä Queen-fanin elämä, kun ennen niin mahtava bändi hakee näkyvyyttä alentamalla itsensä sidekickiksi sellaisille tekijöille kuin Robbie Williams, 5ive ja nyt tämä Adam.

        Yhteistyö Paulin kanssa oli sentään jossain määrin mielenkiintoista (vaikka olihan sekin Paulille enemmän tai vähemmän pelkkä sivuprojekti), kun siinä entiset suuruudet yrittivät aidosti tehdä yhdessä jotain uutta.


      • tohtori toukokuu
        SoBro kirjoitti:

        Juuri noinhan tässä mitä todennäköisemmin tulee käymään. Allekirjoittanutta ei ihan hirveästi kiinnosta kuulla jälleen uuden laulajan tulkintaa WWRY:sta ja WATC:sta Brianin ja Rogerin lymyillessä taustalla. Se on jo nähty. Surkeaa on tämä Queen-fanin elämä, kun ennen niin mahtava bändi hakee näkyvyyttä alentamalla itsensä sidekickiksi sellaisille tekijöille kuin Robbie Williams, 5ive ja nyt tämä Adam.

        Yhteistyö Paulin kanssa oli sentään jossain määrin mielenkiintoista (vaikka olihan sekin Paulille enemmän tai vähemmän pelkkä sivuprojekti), kun siinä entiset suuruudet yrittivät aidosti tehdä yhdessä jotain uutta.

        Sivuprojekti joo Rodgersille jolla sai kyllä nimensä Queenin avulla myytyä kaikkialle jossa sitä ei ennestään tunnettu. Luulen että projekti onnistui Paulin osalta lähes täydellisesti vai onko joku kommentoinut että herra pilasi maineensa rahan alttarille kuten Roger ja Brian.
        Tämä "sivuprojekti" keräsi kyllä Paulin nimelle ja bandeille julkisuutta roppakaupalla enemmän kuin mitä hän olisi pelkillä omilla ansioillaan saanut aikaan. Näin ainakin USAn ulkopuolella.


    • Veteranfan

      Yllättävä amerikan idols finaalin Queen esiintyminen Krisin ja Adamin kanssa,antoi tarpeellista näyttöä Adamin kyvyistä laulaa Queenin musiikkia lähes Freddie Mercurimaisesti.Hänellä (Adamilla) olisi mielestäni täydet mahdollisuudet ottaa keula paikka Queen yhtyeestä,sen verran voimakas persoona Adam on laulajana ja rokkarina.
      Ainakin Brian May myhäili ja nyökkäili vieressä Adamin laulaessa "we are the chambions" kipaletta siihen malliin, että kyllä se "portti" olisi auki yhtyeen uudeksi laulusolistiksi!!!
      Eipä tule ikävä rohisevaa Paul Rodgersia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      119
      4605
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      28
      3346
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3235
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2969
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      50
      2846
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      121
      2806
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2580
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2125
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      8
      2022
    Aihe