kävi niittämässä kaikki orvokit takapihalta... olen aloitteleva viherpeukalo ja rivarin takapiha kaipaa väriläiskiä.pihalle paistaa iltapäivisin.mitkä ei maistuisi pupuille,perennoitakin haluaisin?kiitos neuvoista
ne puput
helppo piha
2
464
Vastaukset
- akkaput
Se on myrkyllinen kasvi,ei kerää kirvoja ym. tuholaisia.Kokeile sitä,ehkä puput luonnoneläiminä vaistoavat sen myrkyllisyyden ja jättävät syömättä.
- orvokkeja.
Meillä talonyhtiössä ovat mummot ne jotka käyvät leikkaamassa pois asukkaiden istuttamia kukkia. He repivät ne jopa sipuleineen maasta ulos. He haluavat näyttää, että asukkaiden istuttamat kukkapenkit näyttäisivät aika rumalta. melkein joka yö käydään jotakin leikkaamassa ja repimässä pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075