siis mitä voisi ostaa lahjaksi 70-vuotta täyttävälle?
mitä lahjaksi 70-vuotiaalle?
14
29666
Vastaukset
- seitsekymppinen
No enpä olekaan vielä moniin vuosiin. Ajattelin vain että jalkahoito, hieronta, lahjakortti kampaajalle, jne...
- jussi vaarala
valssi pianolla ikimuistoisille valokuvilla tilaussävellyksenä
ks youtubessa jussi vaarala ja siellä vaikkapa video Sweet mallina tyylistä
[email protected] - jotain?
Siltäkin pohjalta voisi lähtee kehittelee asiaa... Tai sitten esim. joku ns. hienostoateria - varsinkin jos se on vähän harvinaisempaa hupia ;) Joku sopiva taulu, pata / pannu, essu, patakintaat...
- Elämyksiä
Konsertti-, teatteri- tms. liput. Voit itse lähteä seuraksi tai lahjoittaa liput päivänsankarille ja puolisolle tai ystävälle. Ruokailu tasokkaassa ravintolassa on myös mukava lahja.
Jos kyseessä on läheinen ihminen, ilahduttaa voisi myös pieni valokuva-albumi johon on koottu kuvia ja sukulaisten muisteluja hänestä vuosien varrella. Kopioita perhealbumien kuvista saa helposti teetettyä valokuvaliikkeissä tätä varten.
Hyvä kirja tai levy on aina hyvä lahja jota ei ole kiellettyä valita oman maun mukaan, suositukseksi synttärisankarille. Ainoa ongelma on se, miten varmistat ettei saajalla jo ole ko. teosta.- Laaaila
Tälläinen? http://www.ihmekauppa.com/product_details.php?p=299
Ei vanhuksen tarvisi arpoa vanhoilla päivillään että polttaako näppinsä ;) - S.Maaria
Laaaila kirjoitti:
Tälläinen? http://www.ihmekauppa.com/product_details.php?p=299
Ei vanhuksen tarvisi arpoa vanhoilla päivillään että polttaako näppinsä ;)Ei 70-vuotias ole vanhus vaan vireä eläkeläinen! Tai riippuu tietysti ko. henkilöstä, mutta monilla on vielä vähän enempi meno päällä.
- Raijjja
S.Maaria kirjoitti:
Ei 70-vuotias ole vanhus vaan vireä eläkeläinen! Tai riippuu tietysti ko. henkilöstä, mutta monilla on vielä vähän enempi meno päällä.
Entä joku tällainen? http://www.arttailor.com/esimerkkeja-ideoita-muotokuvat-c-35_38.html
Esim. päivänsankarista jokin hauska tai muu näyttävä kuva.
- pav.
katso www.pavla.fi
- 7UP
Jos hän vaikka polttaatupakka tai sikari niin sytkäri jonne on kaiverettu syntymävuosi,tai vaan 70V ,niin me tehtiin.
- Anonyymi
7UP kirjoitti:
Jos hän vaikka polttaatupakka tai sikari niin sytkäri jonne on kaiverettu syntymävuosi,tai vaan 70V ,niin me tehtiin.
Kannattaisi mieluummin ostaa Nicorettea, tai jokin muu, jolla pahasta tavasta pääsisi eroon.
- Mirja--
Itse tilasin just mummon ja papan hääkuvasta sellaisen lasitaulun, oon tosi tyytyväinen :) Pappa jo edes mennyt mutta mummoa lahja varmasti ilahdutta jouluna :) Käy kattoo www.inglass.fi
- muistoja
Isälleni joka täytti 80v. pari vuotta sitten, teetätin Ifolor Desingerillä hänen pienistä mustavalkokuvistaan albumin. Kuvia oli siis monelta vuosikymmeneltä aika- järjestyksessä; -30 -luvulta -70 -luvulle.
- rusettikisu
muistoja kirjoitti:
Isälleni joka täytti 80v. pari vuotta sitten, teetätin Ifolor Desingerillä hänen pienistä mustavalkokuvistaan albumin. Kuvia oli siis monelta vuosikymmeneltä aika- järjestyksessä; -30 -luvulta -70 -luvulle.
Hyvä idea! Tärkeistä valokuvista eri vuosikymmeniltä voisi myös saada teetettyä hienon kokoelman aitoja maalauksia! Vähän kuin Raijja tuolla ylempänä mainitsi.
- Anonyymi
https://lemmikkikuvat.com sivustolle suositus! Jos sattuu minkään sortin lemmikkejä löytymään niin tuolta esimerkiksi tyyny, taulu tai viltti lemmikin muotokuvalla tosi hauska lahjaideana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803