Sardinia matkakertomus & hotel Picalé

marella1989

Hei! palasin viime viikolla Sardiniasta Algherosta ja kirjoitin ja kirjoitan matkakertomusta kuvien ja videoiden kera. Myös kokemuksistani huoneistohotelli Picaléssa lukee samassa, laitan vielä paljon lisää juttuja ja kuvia:

http://coloredelmare.blogspot.com/search/label/search/matkalla

Kokemukseni on siis tuoreita ja Algherossa oli ainakin 4 isoa ruokamarkettia, ei kahta kuten joku aiemmin kirjoitti. Lentokentällä oli 4kauppaa kahvila, ihan sopiva määrä minulle vaikka kova shoppailija olenkin, menoaulassa oli vain reikä lattiassa vessassa mutta tuloaulassa oli siistit vessat. Alghero ei ollut omasta mielestäni yhtään sen nuhjuisempi kuin muut Italian paikat, en nähnyt edes roskapusseja kadulla! no yhden kuolleen linnun näin rannalla, siinä se nuhjuisuus. Esim. Palermossa on ollut paljon likaisempaa ja huonokuntoisempia taloja ja siellähän onkin kaikki talot jätetty mm. toisen maailman sodan pommitusten jäljiltä rempalleen..

Ihmiset olivat todella ystävällisiä ja kohteliaita ainakin kaupoissa ja ravintoloissa palvelu pelasi! ei tarvinnut odottaa montaa kymmentä minuuttia missään tiskillä :)
varmasti palaan vielä uudelleen, sillä olin tyytyväinen etenkin palveluun ja mereen.

1

1617

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      360
      1161
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      706
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      612
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      595
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      20
      520
    8. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      322
      508
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      76
      481
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe