Sardinia matkakertomus & hotel Picalé

marella1989

Hei! palasin viime viikolla Sardiniasta Algherosta ja kirjoitin ja kirjoitan matkakertomusta kuvien ja videoiden kera. Myös kokemuksistani huoneistohotelli Picaléssa lukee samassa, laitan vielä paljon lisää juttuja ja kuvia:

http://coloredelmare.blogspot.com/search/label/search/matkalla

Kokemukseni on siis tuoreita ja Algherossa oli ainakin 4 isoa ruokamarkettia, ei kahta kuten joku aiemmin kirjoitti. Lentokentällä oli 4kauppaa kahvila, ihan sopiva määrä minulle vaikka kova shoppailija olenkin, menoaulassa oli vain reikä lattiassa vessassa mutta tuloaulassa oli siistit vessat. Alghero ei ollut omasta mielestäni yhtään sen nuhjuisempi kuin muut Italian paikat, en nähnyt edes roskapusseja kadulla! no yhden kuolleen linnun näin rannalla, siinä se nuhjuisuus. Esim. Palermossa on ollut paljon likaisempaa ja huonokuntoisempia taloja ja siellähän onkin kaikki talot jätetty mm. toisen maailman sodan pommitusten jäljiltä rempalleen..

Ihmiset olivat todella ystävällisiä ja kohteliaita ainakin kaupoissa ja ravintoloissa palvelu pelasi! ei tarvinnut odottaa montaa kymmentä minuuttia missään tiskillä :)
varmasti palaan vielä uudelleen, sillä olin tyytyväinen etenkin palveluun ja mereen.

1

1454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      107
      6904
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4431
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3806
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3502
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3498
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      188
      3445
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2949
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2654
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2491
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1854
    Aihe