Ampumatapaus / Kervinen

Media-agentti 3

Ampumatapausten jälkipyykkejä seuraanneena huolestuttaa tapaus Kerviseen liittyvät seuraamukset tai mahdolliset kauhuskenaariot jopa!

Kauhajoen ja muidenkin ampumatapausten jälkiselvittelyissä etsitään tapahtumille syitä ja jälkiviisaana kauhistellaan kuinka kaikki oli mahdollista. Poliisit tutkivat. Tutkivat varmasti.

Kervinen on pyytänyt itselleen kuuluvia asiakirjoja. On vaatinut, kannellut ja taasen tehnyt asiakirjapyyntöjä ja valittanut, kannellut ja pyytänyt Kotkan poliisia tekemään asiaan liittyen tutkintaa ja taasen valittanut ja kannellut, mutta punainen valo palaa kaikkialla. Palaa ilmeisesti edelleen. Ja rumba jatkuu, mutta valo ei vaihdu eikä kukaan huomaa kuisanneensa ketään, päinvastoin itseään sitkeästi puolustanut yksilö on tuomioille laitettu.

Mitä tekevät ampumatapauksia seuraavat viranomaiset ja asioita käsittelevät asianosaiset? Mitä odotetaan? Ajetaanko yksilö mahdollisesti epätoivoisiin tekoihin? Kuka sitten vastuussa jos jotakin ikävää tapahtuisi?

Entäpä jos Kervisellä alkaa niin sanotusti vintti pimenemään kun asianosaiset virkamiehet, viranomaiset ja päättäjät tekevät lainvastaisia ja mielivaltaisia ratkaisuja jatkamalla joukkovoimaista kiusaamista piilottelemalla Kerviseltä hänelle kuuluvia asiakirjatietoja?

Jos jotakin sattuisi, asiakirjat olisivat oitis keltaisen lehdistön lööpeissä. Josko silloin poliisi ja muutkin asianosaiset heräisivät.......ja taas liian myöhään!

Muodostuuko kiusaamisen oikeutus yhteisöllisyyden luvalla? Pohdin tätä kysymystä ennen muuta. Toivokaamme että Kervis-asiakirjajupakkaa ei lopulta tutkita minkään kauhuskenaarioiden jälkipyykissä ja kysytä jälkiviisaana: miksi Kervinen ei saanut asiakirjojaan ym.?

4

614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pidä tämä

      BS siellä koti sivuilla , siis Kotkan aikeamilla ja älä saastuta kymenlaakson sivua Kervisen paskan jauhamisella ...........

      • julkitulosta

        Me opiskeluikäiset olemme tutustuneet tähän kotkalaistapaukseen. Kesälaitumille kirmatessamme voimme vain todeta, millainen vihollinen poliisi saattaa olla tulevaisuudessa meistä kenelle tahansa, jos puhuu totta, jos vakaumusta ei hyväksytä, jos asema ei suojaa ja vastaavankaltaisista syistä. Hyvä tuntea jo nuorena Suomen "oikeus"järjestelmä.


      • vakava asia

        Aina ei tarvitse tuoda tyhmyyttään esille, joskus kannattaisi olla vaan hiljaa, oletkos tuommoista ajatellut kohdaltasi koskaan.


    • Minä olen taistellut sosiaalitoimen mielivaltaa vastaan jo nelisen vuotta. Laativat perätöntä tietoa sisältäviä asiakirjoja esim, ja kun pyytää osoittamaan sellaiset todeksi tai kumoamaan, mitään ei tapahdu. Poliisi ei tutki, tai jos tutkiikin, tulee syyttämättäjättämispäätös. Exä syyllistynyt todistettavasti perättömiin lausumiin jo vuosia, oikeudessakin, mutta näitäpä ei myöskään tutkita. Nyt on menossa eräs oikeudessa annettu perätön lausuma / kunnianloukkausjuttu, jossa asianajajakin mukana. Ja toinen asia on petos, jossa minulta vietiin asumisoikeus tilaan, joka kauppakirjassa vahvistettu. Saapa nähdä mikä niistä saadaan lain avulla väänneltyä, kun itse en edes asianajajaa saa oikeuksiani puolustamaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3996
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1195
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1051
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      951
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      924
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      911
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe