miten tukahduttaa ikävä...??

moips.
oon maailman ihanimman jätkänkaa yhes, ja aina viikonloppusin mulla tulee hirvee ikävä sitä!
Mä en muuta aattele ku sitä ja sen ihanan söpöjä kasvoja... ja tietysti ihanan pehmosii suudelmii!!!
Ja joskus illalla ku oon menossa nukkuu, ni en saa unta ku aattelen sitä, ni sit vaa pyörin sängyssä!! Ja joskus jopa mua itkettää sen takii ku mul on nii hirvee ikävä sitä!!!!!!!
Auttakaa miten voisin saada poikaystäväni pois mielestä etten aatteles sitä koko ajan!!!!??
111579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

hehe:)
ei kai siihen ikävään oikestaan mikään auta, tai mee salille tai jonnekki..nii eiköhän unohdu..mut tuskin sä keskellä yötä niinkään teet:)

Onko sulla valokuvia siitä..?kato niitä ja kuuntele musiikkia ja varmana nukahdat..sit aamulla kaikki tuntuu selkeemmältä:)

Ehkä..tai lähetät viestin tai soitat?*ikävä itelläkin*

Äänestä
  • rapu?

    Äänestä

  • Kuusumun Profeetta kirjoitti:

    rapu?

    En oo rapu!! oon kauris ja poikaystävä on kalat!

    Äänestä

  • ikävöivä enkeli kirjoitti:

    En oo rapu!! oon kauris ja poikaystävä on kalat!

    en tarkoittanut sinua.

    Äänestä

  • Kuusumun Profeetta kirjoitti:

    rapu?

    PaKKo SaNoA, ETtä En Oo.. :/
    KuuLloSTiKo TuTuLta Vai? :)

    Äänestä

  • Pimu kirjoitti:

    PaKKo SaNoA, ETtä En Oo.. :/
    KuuLloSTiKo TuTuLta Vai? :)

    KuuUdes AIztIni oLI VÄärÄzzÄ.

    Äänestä

Mee vaik frendies kaa bilettää,shoppailee,uimaan tai leffaan.En kyl suosittele mitää nyyhkyleffoi,jos kerta ikävöit poikafrendiis nii paljon.Jotain hauskaa ja sellasta,mikä on täynnä toimintaa!Äläkä ajattele mitään suudelmii...Tsemppii sulleki ikävöivä enkeli!

Äänestä
  • Kiitti kaikille ketkä autoitte mua!!
    ja sulle ohari, oon 13!!

    Äänestä

minkä ikäinen olet. ?

Äänestä

kuultua: menee pillu päähän, menee mulkku päähän ;)
voit olla myös sellanen yksilö et on halut ja himo päälimmäisiä.
ei oo muuta vaihtoehtoa kuin alkaa harrastaa jotain, tai tehdä sellaisia töitä missä ei ole ajattelulle aikaa? ihaastus on karmee kokemus , eikä välttämättä mene ohi, mutta kova muuntyön tekeminen auttaa ja joutilaisuus on unohdettava.
hilirimpsis ;)

Äänestä

Mulla on niin ikävä mun suurinta rakkauden kohdetta...
ei mene sekuntiakaan,ettenkö ajattelis sitä...
Sen ihanat ruskeet silmät seuraa mua kaikkialle ajatuksissani...
Ja sen ihanan hymyn nään aina kun yksin ollessani suljen silmäni...
Itken useesti itteni uneen,kun mietin että mitä jos menetän sen toiselle...*sniff*
se on maailman sulosin hopparipoika...Ikää sillä on vasta 15v (ite oon 18),mutta rakkaus ei katso ikää...

Tänäänkin se oli niin sulonen,kun se kiusas mua pihalla...Heitti hankeen,ja istu ite mun päälle..
Sit se vähän ajan päästä nousi ylös,katto sulosesti ja tarjos röökin...Sit se lupas et me nähään huomenna...Ja vilkutti silleen sulosesti...

Mulla on sitä niin ikävä,et meinaan kuolla...
Haluisin olla sen kanssa koko ajan...Mutta se on mahdotonta...
Se on vieny mun sydämen ja tietää siitä...
Silti se edelleen vaan hymyilee mulle....

Siis auttakaa ny,miten mä voin nukahtaa,ilman et kuolen ikävään ja itken itteni uneen....
mä en oo varma sen tunteista,mutta sen mä tiedän et on se musta pikkusen kiinnostunu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävöivä enkeli kirjoitti:

moips.
oon maailman ihanimman jätkänkaa yhes, ja aina viikonloppusin mulla tulee hirvee ikävä sitä!
Mä en muuta aattele ku sitä ja sen ihanan söpöjä kasvoja... ja tietysti ihanan pehmosii suudelmii!!!
Ja joskus illalla ku oon menossa nukkuu, ni en saa unta ku aattelen sitä, ni sit vaa pyörin sängyssä!! Ja joskus jopa mua itkettää sen takii ku mul on nii hirvee ikävä sitä!!!!!!!
Auttakaa miten voisin saada poikaystäväni pois mielestä etten aatteles sitä koko ajan!!!!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu