ja varminta päästä hengestään? Pyssyt on ehoton ei.
Kuis
ois helpointa
9434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
niin lähtee henki varmasti.
Itsemurha on läheisten kannalta huono ratkaisu. Funtsi sitä, miksi sua kiinnostaa henges
tä pääseminen! Olisiko ahdistukseen tai muuhun kuolemahakuisuuteen järkevää etsiä ja tarjota elämää.Mielenterveystuottajat sekä seurakunnat tarjoavat vaihtoehtoja.
Todella raukkamaista muita kohtaan päättää itse päivänsä.
Aina välillä elämä on perseestä, mutta mikä ei olisi...?
Miksi aina nämä samat saakelin ajattele lähimmäisiä kommentit. Olen tässä nyt seittemän vuotta yrittäny tsempata ja saaha elämää paremmalle mallille. Tai siis tuota mun päätä olen yrittäny saaja järjestykseen. Vaan se on sama pää kesät talvet. Vuodesta toiseen. Joten jos tunkisitta anuksiinne nuo näsäviisaat kommenttinne ja antaisitte mulle neuvoja joista on oikeasti jotain hyötyä.
mutta, jos noin on, niin varmaan olet 7 vuoden aikana yrittänyt monenlaista konstia. En tiedä ootko tätä, mutta mietippä, oisko jollain elämäntavoilla jotain merkitystä olotilaan? Voisko jotain alkaa tekemään toisin? Yleensä kun muuttaa tapojaan, muuttuu elämäkin pikkuhiljaa. Tsemppiä sulle, toivon, että et vielä luovuttais kuiteskaan.
mahdat olla aika kädetön jos et edes 7 vuodessa ole itteltäs nirriä pois saanu.
Ui koiraa Taskuun. :-)
Jos oikeasti oisit tekemässä sitä, mihin täällä apua kysylet, olisit sen kyllä varmasti toteuttanut kaikessa hiljaisuudessa jo aikapäiviä sitten. Kummallista touhua... Vai onko tarkoitus saada aiheutettua jollekin neuvojalles syyte yllyttämisestä? Suosittelen kehonkohotus laitetta.
ohjeiden mukaan: http://www.peniksensuurennus.com