Minkälainen käytäntö karhunkierroksen autiotuvissa nykyisin,yöpyykö koirat sisällä? Petyin pahasti 90-luvun alussa.
karhunkierroksen koirat
5
428
Vastaukset
- Jeesusitte
Koirilta kielletyt on kait kaikki tuvat, enkä itse ainakaan ole tuvissa koiria nähnyt. Jos tuvassa koira on, niin voihan asiasta huomauttaa kohteliaasti omistajaa. Muistetaanhan, että niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan.
- autiotuvassa
jos kaikki sen sallii.jos joku sanoo jotta koira ulos niin sen on lähdettävä.varaustuvissa ei saa koiria pitää ja ne onkin ainoita allergisen ihmisen paikkoja joissa ei varmasti oel koiria ollut.fiksu koiran omistaja nukkuu koiransa kanssa teltassa ja mielummin ei ihan tuvan lähellä kuten minä.
- allergikko....
autiotuvassa kirjoitti:
jos kaikki sen sallii.jos joku sanoo jotta koira ulos niin sen on lähdettävä.varaustuvissa ei saa koiria pitää ja ne onkin ainoita allergisen ihmisen paikkoja joissa ei varmasti oel koiria ollut.fiksu koiran omistaja nukkuu koiransa kanssa teltassa ja mielummin ei ihan tuvan lähellä kuten minä.
Fiksu allergikko nukkuu itse teltassa eikä ala nipottamaan toisille sääntö-poliisina!
Jos ensin koirat ajetaan ulos niin seuraava allergikko ajaa sitten kalamiehet ja kolmas allergikko untuvamakuupussin omistajat!
Olen itse astmaatikko ja pysyn koirani kanssa teltassa, en nimittäin halua päästää koiraani nuolemaan kämppien paskaisia nurkkia ja pöydänalusia. - Räksyttäjä
allergikko.... kirjoitti:
Fiksu allergikko nukkuu itse teltassa eikä ala nipottamaan toisille sääntö-poliisina!
Jos ensin koirat ajetaan ulos niin seuraava allergikko ajaa sitten kalamiehet ja kolmas allergikko untuvamakuupussin omistajat!
Olen itse astmaatikko ja pysyn koirani kanssa teltassa, en nimittäin halua päästää koiraani nuolemaan kämppien paskaisia nurkkia ja pöydänalusia.Koskevatko mitkään säännöt koirailijoita?
- jaa-aa....
joissain metsähallituksen kämpissä koirat saavat yöpyä ja toisissa taas ei. helpoiten asian tarkistat metsähallituksen nettisivuilta www.luontoon.fi
viime vuonna olin eräällä nimellä mainitsemattomalla reitillä koiran kanssa ja kävin kohteliaasti tiedustelemassa mahtuisiko sisälle yöksi. (ko kämppä oli siis koirille sallittu)
paikalla olleen nuoremman pariskunnan naispuoleiselta ihmiseltä oli kyllä kohteliaisuus kaukana ja samalla sain rivien välistä arvailla vastauksen olevan kielteinen. pelkkä ei olisi kyllä riittänyt. tosin itseltä meinasi loppua huumori, kun samainen naikkonen yritti estää leiriytymästä kämpän lähelle (siis n. 50 metrin päähän) ja käyttämästä ulkona olevaa nuotiopaikkaa.... ja koirani ei tod. ole mikään tappaja ja koon puolesta luokitellaan pieneksi koiraksi. mutta meitä on näköjään moneen veneeseen ja osa näyttää jäävän laiturille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943562
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442927Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742396- 612338
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172267Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202127- 1162078
- 621984