miksi lataukset

eli siis miksi kaikki muut lataukset paitsi selaimella (firefox) ladatut tulevat hitaasti? minulla on yhden megan yhteys ja pitäisi ladata 100kt/s ja ennen latasikin mutta lataa vaihtelevasti 0,5kt/s - 75kt/s. ennen ei ollut tätä ongelmaa. tätä on nyt jatkunut pari kk.
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin kaikki laittomat torrentit joita lataat? Tai esim DC kautta ladatut?

Äänestä

on muitakin lataajia niin sen takia nopeus putoaa tai jakajia ei ole tarpeeksi.

Äänestä
  • Tuo ei ole mikään syy milloinkaan. Vaan ainoastaan se että toisessa päässä loppuu upload kaista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


esim torrentit jne kirjoitti:

eli siis miksi kaikki muut lataukset paitsi selaimella (firefox) ladatut tulevat hitaasti? minulla on yhden megan yhteys ja pitäisi ladata 100kt/s ja ennen latasikin mutta lataa vaihtelevasti 0,5kt/s - 75kt/s. ennen ei ollut tätä ongelmaa. tätä on nyt jatkunut pari kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu