Kurkiniemen juhannus

Onko Kurkiniemessä tänä juhannuksena ohjelmaa?
202971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei Kurkiniemen kotisivuiltakaan löytynyt tietoa. Viimeisintä tietoa vuodelta 2006. Olisikohan Kurkiniemellä kotisivujen päivityksen aika? : )

Äänestä

voipi olla.hiipunut siitä lähtien kun kunta lähti rahoittamasta toimintaa.baari7kahvilan yrytystoimintakin oli myynnissä.

Äänestä
  • viikate että pääset sen viidakon läpi...ei ole pihoja oikein hoidettu viime kesinä.

    Äänestä

kurkiniemi.toivottavasti uusii/korvaa pihalla olevia hirsikalusteita.

Äänestä
  • Toivoisin että Kurkiniemestä tulisi siistimpi paikka johon olisi mukava piipahtaa kesävieraidenkin kanssa. Kahvila olis kivempi kuin kaljapaikka. Ilmaiskonsertteja ja lastentapahtumia toivoisin. Kunnollinen uimapaikkakin puuttuu kylältä. Voiko Kurkiniemessä uida?

    Äänestä

  • lasten kanssa kirjoitti:

    Toivoisin että Kurkiniemestä tulisi siistimpi paikka johon olisi mukava piipahtaa kesävieraidenkin kanssa. Kahvila olis kivempi kuin kaljapaikka. Ilmaiskonsertteja ja lastentapahtumia toivoisin. Kunnollinen uimapaikkakin puuttuu kylältä. Voiko Kurkiniemessä uida?

    on sinullakin.meinaatko että pelkällä kahvin juonnin myynnillä,saa jotain katetta.ja nuo muut toiveet,ootko jotain kristillistä ja harrasta porukkaa..

    Äänestä

  • ...varmaan uusia ja siistiä koko ympäristö! Törkeessä kunnossa!

    Äänestä

  • ##### kirjoitti:

    ...varmaan uusia ja siistiä koko ympäristö! Törkeessä kunnossa!

    jos vain panostaisi ympäristöön.

    Äänestä

  • lasten kanssa kirjoitti:

    Toivoisin että Kurkiniemestä tulisi siistimpi paikka johon olisi mukava piipahtaa kesävieraidenkin kanssa. Kahvila olis kivempi kuin kaljapaikka. Ilmaiskonsertteja ja lastentapahtumia toivoisin. Kunnollinen uimapaikkakin puuttuu kylältä. Voiko Kurkiniemessä uida?

    Pankinjohtajan juttusille, taitaapi olla niemi myynnissä...

    Äänestä

  • saisi upean paikan kirjoitti:

    jos vain panostaisi ympäristöön.

    kyseinen paikka on nyk.yrittäjän viimeinen,uusi yrittäjä satsaa ens kesäks,toivottavasti

    Äänestä

vuonna mitään tapahtumia??

Äänestä
  • tänäkään vuonna mitään.

    Äänestä

Kattelin tuota Mäntyharjun tapahtumakalenteria ja siinä oli tieto että Kurkiniemessä on Mäntyharjun kesäkauden avajaiset la 19.6.klo 15.00 alkaen.. Juhannuksesta ei sanota mitään.

Äänestä
  • joo.....,tyrkky ja Danny,onneks on mökki sen verran kaukana,ettei tarvi kuulla eikä nähdä noita,mutta pliis,jos ens vuonna on sama järjestäjä,ni kaino toive,jotain muuta jookos !!!!?

    Äänestä

Yhtä paljon toimintaa kuin jukureitten kotipelissä! Eli naurettavaa! Ei mitään!

Äänestä
  • 2012. Onko ohjelmaa juhannuksena?

    Äänestä

Vähän faktaa: käykää ihmiset hakemassa Kurkiniemen vuokrasopimus kunnasta. Se on samanlainen kuin edellisen yrittäjän sopimus, joka merkitsee täysin järjettömän alhaista vuokraa (ei viitsi edes kertoa) ja sopimuksessa olevia pykäliä, joita kunta ei voi, ei osaa ja ilmeisesti ei halua purkaa.
Kuinkahan moni kuntalaisista tietää, että tuossa sopimuksessa lukee, että Kurkiniemen hiekkaranta on julkinen uimaranta ja paikalla olevan yrittäjän tulee huolehtia siitä, että talon päädyssä oleva saunan pukutila on kuntalaisten pukukoppi ja käytössä.Ainoa syy on sopimuksen purkamiselle, alueen siivottomuus.
Kaikki kunnia yrittäjyydelle. Nykyinen Kurkiniemen pitäjä on varmaan kyvytön, vaikka hän on paljon tehnytkin. Kurkiniemen markkinointi ei ole yksinkertainen asia.
Jatkan

Äänestä
  • Jatkuu.
    Nykyinen yrittäjä on tehnyt vaikka mitä, yleensä epäonnistunut. Siihen asti, kun kunta ja yritykset maksoivat Tähti-iltamat homma toimi. Kurkiniemi on toiminut sen vuoksi, että menoja ei oikeastaan ole.
    Kaikki kunnia yrittäjyydelle. Hieman hävetträä, että kyseinen yrittäjä on mukana kunnallispolitiikassa. Viimeisin ihmeteltävä päätös oli siirrettävän esiintymislavan hankkiminen Mäntýharjuun. Toimimaton, pieni´ja siirtokustannuksiltaan mahdoton lava osattiin kuitenkin siirtää messukesänä Kurkiniemeen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JUHANNUS TULEE! kirjoitti:

Onko Kurkiniemessä tänä juhannuksena ohjelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu