Kyllähän Patricia Kaaskin on niittänyt mainetta ympäri maailmaa, mutta kun hänen maailmanmaineestaan puhutaan mielestäni jotenkin yliampuvasti, että hän olisi Ranskan kaikkien aikojen kansainvälisin ja myydyin artisti, silloin mielestäni unohdetaan Ranskan The voice of the 19centary, eli Dalida, joka on tietojeni mukaan myynyt pitkän yli 30 vuotta kestäneen uransa aikana 120 miljoonaa levyä ympäri maailman ja oli Ranskan ensimmäinen kulta ja timanttilevyn saanut laulaja, kiersi myös kiertueilla monta kertaa ympäri maapallon ja on laulanut suuria hittejä 10 eri kielellä ja siihen kun lisätään hänen ainutlaatuisen kaunis lauluäänensä ja ulkonäkönsä ja monipuolinen ohjelmistonsa disco-poppi-biiseistä maailmankuuluihin Chanchoneihin ja ballaadeihin, ei mielestäni koko Ranskassa ole ikinä ollut Dalidan voittanutta laulajaa, Dalidaa yksinkertaisesti rakastaa kaikki!!! Vaikkei mielestäni Patricia Kaassinkaan tulkintakyvyssä ole mitään vikaa, ei hän koskaan voi voittaa lauluäänellisesti tai kielitaidollisesti legendaarisen suurta ja kuvankaunista Dalidaa!
Kertokaa te muutkin ihmeessä mielipiteenne Patricia Kaasista ja Dalidasta, pidetään tässä palstalla kilpailu, kumpi laulaja on se kaikkien aikojen ranskalaissuuruus jotain jota ei voi koskaan unohtaa????
Kertokaa te muutkin ihmeessä mielipiteenne Patricia Kaasista ja Dalidasta, pidetään tässä palstalla kilpailu, kumpi laulaja on se kaikkien aikojen ranskalaissuuruus jotain jota ei voi koskaan unohtaa????
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.