Hei,
olemme 2 perheen voimin (4 aikuista ja 4 lasta,kaikki alle kouluikäisiä lapsia) lähdössä marraskuussa Fort Lauderdaleen, majoiutus on kunnossa,nyt olemme metsästäneet "halpoja lentoja" 1 välilaskulla. Lentojen hinnat joita olemme nyt löytäneet ovat olleet 1800-2200e (1800e hinnoissa on 2 tai 3 koneen vaihtoa..) Kysymykset jotka meitä "askarruttaa" ovat:
Mikä on "halpa" hinta lentolipuista Miamiin? Vai joko ollaan "halvoissa" hinnoissa, kun puhutaan n.500-550e/henkilö?
Onko kenelläkään kokemuksia seuraavista lentoyhtiöistä:
Virgin atlantic airways, Britis airways? Olisiko joku muu lentoyhtiö, jota kannattaisi katsoa jota suosittelisitte? LÄhinnä palvelun toimivuus ja lentomukavuus (istuin tilat..) kiinnostaa meitä ja toki turvallisuuskin..
Ja miten on lentojen saatavuus, jos marraskuussa olemme lähdössä missä vaiheessa kannattaa lennot lyödä lukkoon?
Kiitos jo etukäteen jos joku viitsii meitä hjelpata!!!
Floridaan
8
1457
Vastaukset 8
- ole halvempia
tarjolla. Tarjouksia on aina silloin tällöin, mutta eipä ne olleet juuri halvempia viime vuosina. Joskus vuosia sitten lensimme joulukuussa british airwaysillä n. 430e meno-paluu. Lennot tuli tarjouksessa myyntiin silloin lokakuussa.
Ehdottomasti sellaiset liput, joissa lennot on samoilla lipuilla ikävyyksien välttämiseksi.
Tarjouksissa kannattaa seurata finnairin mm. new yorkin lentoja, jolloin kokonaishintaan voi saada silloin halvat kun sisäiset new york - florida lennot eivät koskaan maksa ihmeitä. Hauissa kannattaa tsekata myös muut lähi lentokentät esim. miami, fort lauderdale, jopa orlando ja jopa menot ja paluut eri kentiltä voi olla edullisimipia. Niitä ei vain voi tietää muutenkin kuin kokeilemalla. - koko ajan
eli hinnat vaihtelevat lähes päivittä ja jopa päivän aikanakin.
Me onnistuimme saamaan liput Hki - Arlanda-Atlanta-Miamia ja Miami-Milano-Helsinki 499 €/hlö. Lähtö on nyt juhannusaattona ja paluu heinäkuun toisella viikolla.
Halvalla et varmasti tule saamaan lentoja vain yhdellä vaihdolla.
Kannattaa vaihdella lähtö- ja paluupäiviä ja vertailla. - PerheellinenNHki
Meillä on lennot joulun aikaan Terminal A:n kautta Miamiin ja paluu tammikuussa (2 aik. ja 2 lasta), kokonaishinnaksi tuli hieman alle 2400 euroa.
Pidän sitä suht edullisena lentona eikä kuin yksi välilasku mennen tullen Lontoossa.
Vertailu kannattaa aina! Pienikin säästö on aina lisää jonnekin muualle :) - Rahikaisella
Meidän matka maksoi (2 aikuista ja 2 lasta) yhteensä n. 2400. Sen alle en paljoa löytänyt. 2 tai 3 koneenvaihtoa alkaa pidentää matka-aikaa jo niin paljon, että ei minun mielestä kannata säästellä.
Me lennettiin American airlanes:lla. Ei valittamista, jokaisella matkustajalla on oma videokanava ja pelikonsoli, joten matka sujui mukavasti.- Meidän maksoi
1030€ tosiaan kahdelta hengeltä. Hki-Pariisi-Miami-Pariisi-Hki. Lähtö tällä viikolla
- Kiitos jo etukäteen!
Meidän maksoi kirjoitti:
1030€ tosiaan kahdelta hengeltä. Hki-Pariisi-Miami-Pariisi-Hki. Lähtö tällä viikolla
matkan? Sillä vain kyselen, kun mitä olen hakenut lähtöjä hakukoneilta, en ole saanut yhtään osumaa pariisin kautta. Millä lentoyhtiöllä?
- osoite
Kiitos jo etukäteen! kirjoitti:
matkan? Sillä vain kyselen, kun mitä olen hakenut lähtöjä hakukoneilta, en ole saanut yhtään osumaa pariisin kautta. Millä lentoyhtiöllä?
www.poptravel.fi
tuolta löytää aika edullisia lentoja, kannattaa kokeilla.
- vastanneille avusta!
Niin, että nyt sitä sitten " ollaan menossa " eli lennot varattu marraskuulle 512e per matkustaja. Luulen, että palaamme vielä mieltä askarruttavien kysymysten kanssa, kunhan alkaa lähtö lähestyä, hyvää kesää kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si84822On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43682Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12658- 50609
- 65581
- 77524
Nyt on nyt
Turha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausl49451- 33444
- 42404
Saat mut hymyileen suuresti, ja odotan koska saan antaa sulle haleja ja pusuja ihan oikeasti
En tiedä mikä sussa on, mut sun koko olemus ja ilmeet, ja persoona ja ulkonäkö saa mut vaan hyvälle tuulelle. Oot vaan s14389Martina avautuu
Martina on päässyt kertomaan Feminassa konkurssistaan. On viettänyt monia unettomia öitä. On elänyt ikäänkuin painekatti120388Kadutko mies?
Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.29369Hyvästi Iisalmen Citymarket.
Nyt riitti huolimaton kassatoiminta!Nyt sattuu joka toisella käynnillä samaa,joko laskutettu samasta tuotteesta liian mo18362- 52358
Eläkeikä nousee 70 vuoteen. Joudunko palaamaan työelämään?
Nyt se on sitten päätetty, että eläkeikä Suomessa nostetaan 70 vuoteen. https://www.is.fi/politiikka/art-2000012324133.h119353- 56347
- 26346
- 59343
Mitä järkeä kiusata ihmisiä palstalla
Luuleeko ne kiusaajat oikeasti, että joku tosissaan ajattelisi niiden haukkujen olevan itselle? Hukkaan menee kiusaajill89338Kaivatun haluaminen
seksuaalisesti herättää syvältä selkärangasta esiin villieläimellisiä vaistoja sekä haluja peittäen sivistyneen ihmisenä27334