hornet 600 tuulisuoja

löytyyky kokemuksia hornetin minikatteesta ? mielestäni tuulen vaikutus ylävartaloon keveni hieman ,mutta kypärämelu kasvoi .
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yleensähän se niin on että mitä enemmän katetta, sitä enemmän suojaa mutta niin se vaan on että myös sitä enemmän melua. Ainakaan omalle kohdalle ei oo osunut melutonta katetta ja monenlaista pyörää ja katetta on ollut. Nyt on hornetissa pikkunen lippa. Eipä juuri suojaa mutta ei meluakkaan.

Äänestä

Aika paljon meluun vaikuttaa myös tuulisuojan kallistuskulma itse ajelin työkalut taskussa ja kokeilin erilaisia säätöjä löytääkseni sopivan kulman.

Äänestä
  • jos kyseessä oli hornet ,niin mitenkähän säätelit ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiss kirjoitti:

löytyyky kokemuksia hornetin minikatteesta ? mielestäni tuulen vaikutus ylävartaloon keveni hieman ,mutta kypärämelu kasvoi .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu