moikka! olin polven tähystyksessä kolme viikkoa sitten, nyt huomasin että toinen leikkaushaava on arpeutunut niin, että nahka ei liiku, eli on kiinni jossain.. muilla vastaavia kokemuksia?? mitäs sille pitäisi tehdä?
leikkaushaava ongelma
necey
2271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
olin minäkin tähystysleikkauksessa! Pitipä oikein kokeilla ja hyvin liikkuu. Sisäpuolen haava on tähän saakka vielä hiukan aristanut, ettei ole voinut olla polvillaan. Nyt sekin alkaa olla ohi. Kysäisepä leikanneesta sairaalasta mistä moinen voisi johtua.
tänään kävin näyttämässä hoitajille polvea ja on tosiaan kiinnittynyt johonkin.. totesivat vaan että ei kai se siitä repeä.. että jälkitarkastuksessa sitten katsotaan kunnolla.. sinne on kuitenkin kuukausi aikaa ja tuohan ehtii sitten kiinnittyä kunnolla.
eikö näille tosiaan tehdä mitään? tuntuu kummalta että nahka saa olla kiinni jossakin..