Voiko joku auttaa !!!

Koneellani on monta käyttäjää miten saan suljettua esim. lapsipornosivut ettei niille pääse koneellani , ja sillä tavalla että kun niille sivuille joku haluaa niin mennä niin ei onnistu mutta että koneeni toimii normaalisti ja ettei muut tiedä että niille sivuille meno on estetty koska en halua että muut tietää , onnistuuko tällainen ???
8264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

...ei kyllä eksy netissä hakemallakaan. Kyllä se materiaali on niin hyvin piilotettu eikä julkisessa haussa, pedofiilit tekevät kaikkensa ollakseen huomaamattomia ja materiaalin pysyvän vain "renkaan" sisällä.

Äänestä
  • Aiankin Elisa estää pääsyn.

    Äänestä

???

Äänestä

Hosts-tiedostoon vain rivi:

127.0.0.1 lapsiporno.info

näinhän krp:kin tekee, eikä kukaan voi valittaa.

Äänestä

hosts-tiedostoon vain rivi:

127.0.0.1 lapsiporno.info

näinhän krp:kin tekee, eikä kukaan voi valittaa.

Äänestä
  • hienosti toimii foorumi taas, äsken tuli ilmoitus "haettua sivua ei löydy" silti postaus näyttää ilmaantuneen tuohon ylös.

    Äänestä

Yksinkertaisin tapa on varmaankin ottaa yhteys palveluntarjoajaasi, so. Elisaan tai Saunalahteen tms. Heillä on yleensä ottaen valmiit paketit.

Toinen vaihtoehto on käyttää yksityisiä ohjelmia. Esitit toivomuksen etteivät muut näkisi sivujen estämisen... en oikein ymmärrä tätä, sillä esim. pedofiilit ovat tottuneita näihin estoihin. En myöskään varmasti tiedä kuinka salassa estot pysyvät; yleensä rosmot tietävät lukot ja estot - "That's how life goes".

Yksityisiä ja erityisiä ohjelmia löytyy ~miljoona, esim. SnapFiles.com:in sivuilta haulla "Internet Security". Varmempia tietoja voit ehkä pyytää tietoturvayhtiöiltä, esim. FSecure, tai peräti vartiointifirmoilta.

Kysymyshän on yksityisyydestä, mikä on heidän toimialaansa. Kysehän on myös siitä kuinka valmiin paketin haluat, ja kuinka monta $$$ se saa maksaa.

Parasta kuitenkin sinulle, ja lapsillesi.

Äänestä

kaikkien muiden käyttäjien omien tilien salasanat sitten tiedossa? Aika erikoista, jos on, elleivät ole lapsiasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitos etukäteen ... kirjoitti:

Koneellani on monta käyttäjää miten saan suljettua esim. lapsipornosivut ettei niille pääse koneellani , ja sillä tavalla että kun niille sivuille joku haluaa niin mennä niin ei onnistu mutta että koneeni toimii normaalisti ja ettei muut tiedä että niille sivuille meno on estetty koska en halua että muut tietää , onnistuuko tällainen ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu