Pitää kai se

vuosien jälkeen ettei me kuuluta yhteen kuin minun kuvitelmissani. Olen varmaan elänyt jossakin haavekuvissa ja elätellyt toivoa. Nyt kuitenkin on kai tullut aika päästää todellakin irti ja kulkea eteenpäin. Kai minun eteen vielä joku nainen annetaan jolle voin antaa rakkauteni. En vain saanut antaa sitä sille kelle olisin tahtonut. Enhän minä nyt hänen arvoisensa ole. Hörhöhän minä olen ollut kuvitellessani kaikenlaista. Varmaan hän on nauranut minulle monta kertaa.
Varattukin hän on kaiken lisäksi. Ei kai hän nyt puolisoaan jättäisi minun vuoksi. Ikävää todeta , mutta niin totta tämä. Mies jonka sydän kärsii ja vuotaa verta, mutta tosiasiat tosiasioina. Hyväksyttävä se on.
14469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Hyvin surullista tuo sinun tekstisi. Kaikki löytää jonkun jossakin vaiheessa. Jokaiselle on joku oikea. Ainakin niin uskon. Sellaista sinä et ole sitten vielä tavannutkaan. Varmasti varmasti :)

Äänestä

Samoja ajatuksia mulla sillä erotuksella, että olen varattu nainen ja niiiin hemmetin rakastunut olen ollut erääseen mieheen ja itsestänikin tuntuu, että hän on vaan naureskellut mulle mielessään. Niin, että kiellettyjä tunteita täälläkin :(

Äänestä

nyt, on sattunut jo kauan. Kohtalotoveri haavemaailmasta , se toinen osapuoli olen. Halaus ja voimia sulle. Ehkä tästä voi selvitä joskus .

Äänestä

se on semmonen juttu että nää sun anonyymit viestit ei kanna kovin pitkälle ,,

muuhunhan susta ei koskaan ollut ,, joten turha sääliä ja ruikuttaa.

Äänestä
  • jos huomaat? jotta Niin

    Äänestä

kanssani mistään vai riittikö sinulle nämä omat nimettömät juttusi?

Miten kohtelit minua?

Äänestä

tuo itsesäälissä rypemisesi !! Mitä teit itse asian eteen, miten puhuit asiasta / asioista tuon ko. naisen kanssa?

Miten annoit hänen tietää / tuntea rakkautesi?

Äänestä

ja kenelle kirjoitat, mutta voin silti vastata ajatellen erästä miestä.

Ei voi päästää irti jos ei ole koskaan tarttunutkaan mihinkään eikä ollut koskaan

tosissaan minkään asian kanssa. Aikuiset ihmiset ei hoida asioitaan nimettömillä,

lapsellisilla viesteillä. Ainoa mikä jotakin merkitsee on ihmisen oma käytös, miten

kohtelee toista ja millainen on hänelle.

Mitä merkitystä ajattelet tällä viestilläsi olevan? Et laittanut pienintäkään

tunnistetta kenelle naiselle menee. Senverranko häntä arvostat että tämä riittää

hyvästiksi? Ja kuitenkin puhut rakkaudesta!!

Tämäkö on sinun tapasi osoittaa rakkauttasi ??

Nimetön viesti !!

Äänestä

ei joudu lukemaan tätä kylmiltään tästä vaan olet jutellut asian hänen kanssaan selväksi.

Tietyt asiat kai hoidellaan kahden kesken ja luottamuksella!?

Äänestä

oli? Paljonko jutustelitte asioista?

Äänestä

halu satuttaa tällä viestilläsi yhtä naista vai useampia?

Äänestä

kaikki hyökkää kuin terrierit kimppuun haukkuen ties miksi lapatossuksi, mutta jos nainen kirjoittaa jotain saman suuntaista, niin kyllä ymmärtäjiä riittä ja sen miehen haukkujia. Tietääkö kaikki todellakin miten asiat ovat vai kuvitteleeko jotain muuta. Miksi puhutaan naisten itsenäisyydestä' ja oman elämänsä herruudesta jos kuitenkin heillä itsellään ei ole kanttia ottaa yhteyttä, jos on mahdollisuus. Itse olen yhteyksiä ottanut, mutta huonolla menestyksellä, ei juuta ei jaata. Itse tasa-arvon kannattajana odotan asioihin molemmin puolista panostusta. eri asia tietenkin jos toista ei kiinnosta, mutta luulisi pystyvän senkin kertomaan, ettei joutuisi elämään epätietoisuudessa vuosikausia.

Äänestä
  • ihan samalla lailla nykyään haukutaan naisten heippa - hyvästi - viestit ja niin pitääkin, nää on luuserien tekosia. Ei ihmistä koskaan saa näin kohdella.

    Äänestä

aika luovuta vaan kerro tunteesi, helpottaa kummasti! jos tää ois mulle sanoisin:
Rakastan sua todella ja tämä on vaikeaa myös minulle..olotilamme tekis helpommaksi jos vain kertoisit mulle mitä ajattelet oikeesti.Sun kanssasi olisin valmis uuteen alkuun kun vaan tietäisin sen oikeasti mitä tunnet/ajattelet.En ole koskaan pilkannut sua ja olisit arvoiseni mutta täytyy munkin yrittää unohtaa kun ei susta ota selvää! Sydän surua täynnä ilman sua!!! t,vuosia tykännyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt vihdoin myöntää kirjoitti:

vuosien jälkeen ettei me kuuluta yhteen kuin minun kuvitelmissani. Olen varmaan elänyt jossakin haavekuvissa ja elätellyt toivoa. Nyt kuitenkin on kai tullut aika päästää todellakin irti ja kulkea eteenpäin. Kai minun eteen vielä joku nainen annetaan jolle voin antaa rakkauteni. En vain saanut antaa sitä sille kelle olisin tahtonut. Enhän minä nyt hänen arvoisensa ole. Hörhöhän minä olen ollut kuvitellessani kaikenlaista. Varmaan hän on nauranut minulle monta kertaa.
Varattukin hän on kaiken lisäksi. Ei kai hän nyt puolisoaan jättäisi minun vuoksi. Ikävää todeta , mutta niin totta tämä. Mies jonka sydän kärsii ja vuotaa verta, mutta tosiasiat tosiasioina. Hyväksyttävä se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu