Valintakokelaat!!

Valintakokelaat. Hyvät uudet ylioppilaat. Oliko kiva viettää lakkiaisjuhlaa, ja missata pari päivää luku-urakasta?

Valitettavasti tähän kariutuvat monen unelmat, kun viimeisinä viikonloppuina lähdetään ryyppäämään.

Onneksi me vanhat saamme lukea rauhassa koko päivän. Se on vaan parista pisteestä kiinni. Ne parit pisteet saavutetaan nyt. Valitettavasti, voit luovuttaa lukemisesi tähän, mikäli luet tämän viestin krapulassa lauantaina.
4561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itse en ole abi ja luen vkl jonkun verran kuten aina, mutta hyvä jumala tää on sellasta skeidaa että lopeta jo. miten joku jaksaa. Ne pisteet tulee kokeessa ei viikonlopussa.

Äänestä

Hyvä vanha pyrkijä

Oikikseen pääsemistä ei yksi vapaapäivä ratkaise. Itse pääsin suoraan lukiosta oikikseen, pidin yo-juhlat ja taisinpa päästä vielä useammalla pisteellä yli riman. Kukaan ei lue kahta kuukautta jokaikinen päivä. Jos lukee, ei pääse, koska liiallinenkin lukeminen kostautuu. Toisaalta sisään mennään tasaisen rauhallisella lukemisella ja itsevarmalla otteella. Itsevarmuutta tämän ketjun aloittajalta ainakin puuttuu, kun täytyy noin säälittävästi avautua. Pitäkää abit juhlanne ja muistakaa, että oikiksessa tarvitaan nimenomaan lisää hyviä tyyppejä, joilla on itsevarmuutta riittävästi.

Äänestä

Jotkut lukevat jotkut odottavat pisteitä vielä viime vuodelta niin ja aika kuluu jo hyvien kokemusten hankkimisena käräjäoikeudessa .
Käräjöinissä puoliaika voitto / voittoja ja yksi tutkinta pysähdys poliisiin jota en kantajana ole vienyt eteen päin .
Rock Town on Rock ainakin Käräjätalolta poliisi autoon joutua vain vahingosta etsien siihen sanat SFS4487 RT 42-10274 .
Mahtoiko Rock Town olla liian Rock kun vierivä kivi alkoi vyöryä, kotiin saapuessa puhelin soi tiedon tutkinnan johtaneen, ei mihinkään toisesta tapauksesta .

Odotan ja odotan vaihe toisensa perään kuljen, kulkien kohti pisteitä odotuksen täyttymystä .

Äänestä
  • joku katkera elämänsäloppuvaiheella oleva juntti, joka tuonkin kirjoitti.
    aika ilkeitä niksejä yrittää käyttää, haha.
    noita näki kyllä paljon pääsykokeessa,
    siis näitä parhaat päivänsä jo nähneitä vanhemman puoliskon edustajia.
    surullista vaan että tuollaiseen pitää turvautua,
    *naurua*.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tässä näin kirjoitti:

Valintakokelaat. Hyvät uudet ylioppilaat. Oliko kiva viettää lakkiaisjuhlaa, ja missata pari päivää luku-urakasta?

Valitettavasti tähän kariutuvat monen unelmat, kun viimeisinä viikonloppuina lähdetään ryyppäämään.

Onneksi me vanhat saamme lukea rauhassa koko päivän. Se on vaan parista pisteestä kiinni. Ne parit pisteet saavutetaan nyt. Valitettavasti, voit luovuttaa lukemisesi tähän, mikäli luet tämän viestin krapulassa lauantaina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu