Olen ollut aikeissa hommata ärrätellun yhdeksänkymmentäluvun lopulta. No nyt kun noita on katsellut lähes järjestään kyseessä on tuontipyörä ja rekisteriotteeseen merkitty teho 72kW kun täysitehoinen on 100kW:n nurkilla.
No mistä sen nyt sitten tietää onko vehje edelleen kuristettu vai täysitehoinen? Taitaa olla penkitys ainoa varma keino?
Lisäksi kuulin vankan suzuki-ammattitaidon ja kokemuksen omaavalta mp-mekaanikolta että noissa alkupään Telluissa oli luvattoman paljon vikoja ruiskupuolessa, se kun nyt sattui olemaan ensimmäisiä ruiskumoottoreita markkinoilla.
Onko tästä käytännön kokemuksia?
Alkaa vaan vaikuttamaan että taitaa olla parempi unohtaa Tellut ja palata tylsiin rivinelareihin.
TL1000R ja saksanpyörät
Ärränpurri
0
320
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 23710292
- 1266851
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h486464- 815096
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa324690- 403974
- 613354
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta253258On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na283215Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue263063